Andrzej Gmitruk nie żyje. Wychował Tomasza Adamka i Andrzeja Gołotę, trenował Artura Szpilkę

Andrzej Gmitruk nie żyje. Słynny polski trener bokserski, który wychował m.in. Tomasza Adamka i Andrzeja Gołotę zginął w pożarze. Informację w rozmowie ze Sport.pl potwierdziła OSP Długa Kościelna.

Andrzej Gmitruk nie żyje. Zginął w pożarze

Andrzej Gmitruk urodził się 14 lipca 1951 roku. To trener i menedżer grupy O'chikara Gmitruk Team. Pracował w Polskim Związku Bokserskim jako trener kadry juniorów, a następnie współpracował z wieloma słynnimi polskimi pięściarzami. To m.in. Tomasz Adamek, Andrzej Gołota, Dariusz Kosedowski, Mateusz Masternak, Henryk Petrich czy Bogdan Gajda.

Gmitruk współracował również z Norweskim Komitetem Olimpijskim ds. sportów letnich. Był ekspertem Polsatu Sport, gdzie komentował walki wraz z Andrzejem Kostyrą. Podczas ostatniej walki Artur Szpilka - Mariusz Wach stał w narożniku Szpilki, był jego trenerem.

Gmitruk zginął w pożarze, o czym poinformowała OSP Długa Kościelna. O godzinie 4:00 straż pożarna została wezwana do pożaru domu jednorodzinnego, w którym "śmierć poniósł jeden z najlepszych trenerów kadry bokserskiej". Chodzi właśnie o Gmitruka, co OSP potwierdziło portalowi Sport.pl. Ratownictwo Powiatu Mińskiego poinformowało, że do pożaru doszło na tarasie, a w budynku znaleziono martwego mężczyznę.

Więcej o: