Boks. Lennox Lewis o walce WIlder - Fury: To będzie inny pojedynek, niż Kliczko - Fury

Lennox Lewis jest przekonany, że walka Deontaya Wildera (40-0, 39 KO) z Tysonem Furym (27-0, 19 KO) będzie wyglądać zupełnie inaczej niż pojedynek Fury'ego z Władimirem Kliczką.

W listopadzie 2015 roku Anglik pokonał słynnego Ukraińca jednogłośną decyzją sędziów.

- Wilder to już inna para kaloszy. Myślę, że Kliczko się nie spodziewał, że Fury będzie tak aktywny i nieuchwytny. Nie przypuszczał, że tyle będzie się ruszać w ringu. A Deontay będzie się chyba tego spodziewać. I będzie się ruszać razem z nim. To będzie zupełnie inna walka - powiedział Lewis.

- Deontay jest bardzo silny. Gdzie by cię nie uderzył, może się to skończyć wstrząśnieniem mózgu. Jeśli jednak nie będzie w stanie znokautować Fury'ego, to niech się lepiej przygotuje na pojedynek bokserski. Fury ma szybkie nogi i jest nieuchwytny. Zobaczymy, czy Deontay go dogoni. To naprawdę świetne zestawienie. I tak powinno być. Zawodnicy wagi ciężkiej to gladiatorzy, którzy w walkach z najlepszymi chcą udowodnić, że sami są najlepsi. Myślę, że jeśli walka potrwa pełny dystans, to wygra Fury. Jeśli jednak będzie krótka, zwycięży Wilder - dodał.

Do walki Wilder-Fury dojdzie 1 grudnia w Los Angeles. Dla Amerykanina będzie to ósmy pojedynek w obronie tytułu WBC.

Więcej o boksie na Bokser.org.

***

Dana White: Walka Mayweather - Nurmagomiedow tylko w UFC

Prezydent UFC zapowiedział, że do walki Floyda Mayweathera Jr z Chabibem Nurmagomiedowem dojdzie tylko wtedy, kiedy Amerykanin zdecyduje się wejść do oktagonu. Czytaj więcej.

Deontay Wilder: Nikt nie ma takiego instynktu zabójcy jak ja

Deontay Wilder (40-0, 39 KO) ostrzega Tysona Fury'ego (27-0, 19 KO), że żaden inny bokser nie ma takiego nastawienia jak on i żaden inny tak uparcie i skutecznie nie dąży do nokautu. Czytaj więcej.