Sport.pl

Boks. Artur Szpilka wyzwał Erica Molinę na pojedynek

Artur Szpilka napisał na Twitterze, że chciałby zmierzyć się z Erikiem Moliną. A jako miejsce gali wskazał katowicki Spodek.

Szpilka w sobotę mierzył się z Mariuszem Wachem, a już w poniedziałek wyzwał do pojedynku kolejnego rywala. Walka z Wikingiem w Gliwicach nie zawiodła, była pełna emocji i kontrowersji. To mógł być ostatni poważny pojedynek w karierze Szpilki (22-3). I choć pięściarz z Wieliczki w dziesiątej rundzie leżał już na deskach, to ostatecznie wygrał na punkty z Wachem (33-4). Wygrał według sędziów, bo publiczność zareagował na werdykt głośnymi gwizdami.

- Powinienem przegrać? Bez przesady. Dostałem może w ostatniej rundzie naprawdę, może jedną jeszcze przegrałem z tym nokdaunem, ale tak to kontrolowałem całą walkę i wygrywałem runda po rundzie. Może weszła jedna taka bomba. To jest kolejne doświadczenie, ciężka walka, ale udowodniłem, że pomimo tego ciosu, dalej trzymałem ręce w górze - mówił po walce Szpilka.

29 latek stwierdził także, że jest otwarty na rewanż, ale w poniedziałek na Twitterze wyzwał do pojedynku innego pięściarza.

36-letni Eric Molina stoczył w karierze 31 walk, z czego wygrał 26. Polscy kibice zapewne pamiętają jego wygraną z 2016 roku nad Tomaszem Adamkiem. Molina ma także na końce walki z Deontayem Wilderem i Anthonym Joshuą, ale oba starcia przegrał. Amerykanin dysponuje bardzo silnym ciosem, a Szpilka nigdy nie imponował odpornością szczęki, więc Polaka - jeśli dojdzie do tej walki - czeka trudna przeprawa.

Co ciekawe Mariusz Wach również jest bliski ogłoszenia kolejnego pojedynku.

Więcej o:
Komentarze (25)
Boks. Artur Szpilka wyzwał Erica Molinę na pojedynek
Zaloguj się
 • wujek_dobra_rada6

  Oceniono 18 razy 10

  Koło remizy w Wieliczce raczej...

 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 13 razy 9

  Jak przeczytałem, że następny rywal ma być poważny to pomyślałem...hmmm TeDe?? Może Krawczyk??? Ostatecznie Rudi Schubert ale ten chyba chodzi wagę wyżej...

 • pawtom53

  Oceniono 13 razy 9

  Cieniias i do tego przyglup !

 • kaviar100

  Oceniono 12 razy 6

  miałeś szczęście pajacu, że Wach cię nie dobił. Zresztą sam powiedziałeś, że nie pamiętasz czy byłeś liczony czy nie.

 • antirussia81

  Oceniono 12 razy 6

  Gmitruk powinien przywiązać Szpilce łapy sznurowadłami do uszu - może wtedy nasz "champ" przestałby je opuszczać.

 • akuszer

  Oceniono 13 razy 5

  Najpierw musi wygrać z Wachem. Naprawdę, nie na niby

 • offal

  Oceniono 3 razy 3

  Jaki kraj taki "Cassius Clay". Szpilka poczuł się pewnie, nie przegrał! a nawet wygrał z 10 lat starszym, ociężałym Wachem, kończąc walkę półprzytomny po kilku bombach co je wyłapał twarzą. Brawo! Trzeba było zlać tych kibiców, tak jak chciałeś to wtedy byś klasę pokazał a i ego by urosło. Mentalnie jesteś już gotowy na AJ - Goooo Forest ...

 • fryderykus

  Oceniono 5 razy 3

  lepiej niech teraz zawalczy z Moliną, raczej jej nie wygra chyba, że będzie tańczył w ringu i uciekał...Molina jak go trafi to zniesie go z ringu tym bardziej jak bedzie pajacował i przyjmował takie ciosy z opuszczoną gardą, ten człowiek z każdym takim ciosem skraca sobie życie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX