Sport.pl

Boks. Krzysztof Głowacki może być niebawem dwukrotnym mistrzem świata

Krzysztof Głowacki awansował na trzecie miejsce w wadze junior ciężkiej w notowaniu BoxRec. Polak może zostać niebawem pełnoprawnym posiadaczem pasów WBO i WBC.

Krzysztof Głowacki (31-1,19 KO) powrócił na podium wagi cruiser matematycznego rankingu BoxRec. Wyprzedzają go jedynie Ukrainiec Ołeksandr Usyk i Łotysz Mairis Briedis. Awans z 9. miejsca na 3. to zasługa zwycięstwa Polaka w weekend nad Maksymem Własowem podczas imprezy w Chicago. "Główka" był wyraźnie lepszy od Rosjanina i wygrał z nim na punkty po dwunastu rundach.

Głowacki niebawem pełnoprawnym mistrzem?

Dzięki wygranej nad Własowem polski pięściarz zyskał tymczasowy pas mistrza świata WBO. Już niedługo Głowacki może stać się pełnoprawnym posiadaczem tego pasa. Obecny mistrz Usyk rozważa bowiem przejście do wagi ciężkiej.

Polak w kolejnej walce rywalizować będzie z Briedisem. Jeśli pokona Łotysza, stanie się najlepszym zawodnikiem kategorii junior ciężkiej na świecie.

Boks. Zwycięstwa Włodarczyka i Głowackiego

Szansa na jeszcze jeden tytuł

Ukrainiec Usyk jest aktualnie nie tylko czempionem WBO, ale i WBA, IBF i WBC. Jeśli przejdzie do cięższej wagi, wówczas tytuł WBC pozostanie chwilo bezpański. Wynika z tego, że stawką zaplanowanej na wiosnę 2019 roku (marzec lub kwiecień) walki Głowackiego z Briedisem mogą być aż dwa tytuły mistrza świata i pozycja lidera w rankingu. Obaj zawodnicy wchodzą w skład turnieju WBSS i zmierzą się w kolejnym etapie. W finale tego turnieju wagi junior ciężkiej zawalczą lepsi z par: Głowacki vs Briedis i Yunier Dorticos vs Andrew Tabiti. Najprawdopodobniej główny pojedynek będzie toczył się o pozycję niekwestionowanego mistrza wszystkich federacji. 

Boks. Krzysztof Głowacki stoczy walkę o mistrzostwo świata!

Więcej o: