Artur Szpilka awansował w rankingu BoxRec. Ale i tak nie jest najlepszym Polakiem

Artur Szpilka awansował w rankingu wagi ciężkiej BoxRec. Polak zmianę pozycji zawdzięcza wygranej walce z Mariuszem Wachem.

Sobotnie hitowe starcie w Gliwicach nie zawiodła, była pełna emocji i kontrowersji. To mogła być ostatnia poważna walka w karierze Artura Szpilki (22-3). I choć pięściarz z Wieliczki w dziesiątej rundzie leżał już na deskach, to ostatecznie wygrał na punkty z Mariuszem Wachem (33-4). Czytaj całość.

Dzięki wygranej z Wachem, Szpilka awansował na 22. miejsce w rankingu wagi ciężkiej BoxRec. 29-latek, który ostatnio zajmował 31. lokatę, wyprzedził m.in. Tomasza Adamka (24. pozycja).

Ranking wagi ciężkiej BoxRecRanking wagi ciężkiej BoxRec boxrec.com

Najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem w zestawieniu wagi ciężkiej jest Adam Kownacki, zajmujący dziewiąte miejsce. Liderem niezmiennie pozostaje Brytyjczyk Anthony Joshua.

Artur Szpilka skomentował kontrowersyjne zwycięstwo z Mariuszem Wachem

Artur Szpilka skomentował kontrowersyjne zwycięstwo z Mariuszem Wachem. Polak stwierdził, że jest gotowy na rewanż. 29-latek odniósł się również do reakcji trenera, który w mocnych słowach mówił co myśli o jego walce. Czytaj całość.

Zadyma po werdykcie walki Artur Szpilka - Mariusz Wach. Latały krzesła. Szpilka też powstrzymywany [wideo]

Tuż po walce Artura Szpilki i Mariusza Wacha, wygranej przez pierwszego niejednogłośną decyzją sędziów, doszło do potężnego skandalu na trybunach gliwickiej areny. Niezadowolona z wyniku była część kibiców, która doprowadziła do zamieszek pod ringiem. Czytaj całość.

Artur Szpilka śmieje się sam z siebie po walce z Mariuszem Wachem [ZDJĘCIE]

Artur Szpilka po kontrowersyjnym werdykcie pokonał Mariusza Wacha. Furorę w internecie zrobiło ujęcie twarzy pięściarza jednym z momentów, co spodobało się również samemu Szpilce. Czytaj całość.

Mariusz Wach: Zabrakło mi ciosu. Jestem wk... na sędziów i na siebie

Mariusz Wach przyznał, że nie wykorzystał swoich szans w walce z Arturem Szpilką. - Jestem wk... na sędziów, ale też na siebie. Zabrakło mi jednego ciosu - mówił dziennikarzom. Czytaj całość.

Więcej o: