Szpilka - Wach. Kiedy i gdzie transmisja TV i stream online?

W sobotę odbędzie się hitowe starcie w polskim boksie - Artur Szpilka kontra Mariusz Wach. Transmisja TV w TVP Sport, stream online za darmo w sport.tvp.pl. O której godzinie walka? - Wyjdę na ring z wkurw.... - zapowiada Wach.

W styczniu 2016 roku Artur Szpilka (21-3, 15 KO) przegrał walkę z Doentayem Wilderem (40-0, 39 KO) o pas mistrzowski wagi ciężkiej. Kolejny pojedynek stoczył w lipcu 2017 roku z Adamem Kownackim (17-0, 14 KO). Jednak również został znokautowany. 29-latek wciąż ma jednak duże ambicje. W swojej ostatniej walce zmierzył się na PGE Narodowym z Dominickiem Guinnem (35-12-1, 24 KO) i dość łatwo pokonał go na punkty. Już 10 listopada zmierzy się w Gliwicach z Mariuszem Wachem (33-3, 17 KO). Jeśli przegra, to pożegna się z poważnym boksem. Jeśli wygra, to wciąż będzie marzył o zostaniu mistrzem świata.

Szpilka - Wach. Transmisja TV

Gala rozpocznie się o 20:05. Najpierw transmitowana będzie w TVP Sport, a od 22:30, czyli na około 30 minut przed walką Szpilki z Wachem, będzie również dostępna w TVP 1.

Szpilka - Wach. Stream online za darmo

Galę będzie można oglądać również w internecie. Darmowy stream online będzie dostępny na stronie sport.tvp.pl. Poza Szpilką i Wachem kibice podczas gali KnockOut będą mogli zobaczyć m.in. także Macieja Sulęckiego, Ewę Piątkowską czy Pawła Stępnia.

Wach ostrzega Szpilkę. "Wyjdę z wkurw...."

Faworytem bukmacherów do zwycięstwa jest Artur Szpilka. W STS-ie kurs na niego wynosi 1.62 - na Mariusza Wacha 2.15. Wach zamierza jednak zrobić wszystko co w jego mocy, by wygrać. - Wyjdę na ring z wkurw..., ale ta walka nie jest dla mnie być albo nie być w boksie. Najwyżej znów będę musiał się wspinać, ale tej drugiej opcji nie biorę pod uwagę - powiedział przed starciem.

Artur Szpilka: Mam za sobą upadek

- Każdy wie, że jeden z nas znów zacznie się liczyć. Za mną pewien upadek, co było związane z wieloma rzeczami, a kluczowe były problemy ze zdrowiem, lecz nadal jestem w tej grze. Mam zamiar wrócić na miejsce, z którego spadłem. Teraz do walki podchodzę zdrowy, pewny siebie, skoncentrowany i, trzeba to jasno powiedzieć, pokorny, bo wiem, jak bardzo właściwe nastawienie ma przełożenie na walkę - powiedział Szpilka.

Mariusz Wach: Muszę być zwierzęciem w ringu

- Przykładałem się do każdych zajęć, miałem trzy treningi dziennie. Budziłem się o 3:30 i biegałem po górach. Jeszcze nikogo nie było na szlakach. To mnie mobilizowało. Kiedy wychodziliśmy tutaj na trening, to trener mi o tym przypomniał, Wiem, że nie mogę tego spieprzyć - powiedział Wach.

Artur Szpilka ma problem. Jest znacznie lżejszy od Mariusza Wacha

Nikt nie miał złudzeń, że mierzący 203 cm Wach będzie lżejszy od rywala, bo przecież jest wyższy od Szpilki aż o 10 centymetrów. W Gliwicach podczas ceremonii ważenia pięściarz z Wieliczki wniósł na wagę 108,7 kg, a Wach 123 kg. Po zejściu z wagi obaj zawodnicy spojrzeli sobie głęboko w oczy, a następnie serdecznie uścisnęli sobie dłonie. Między nimi nie ma żadnego konfliktu. Obaj znają i szanują się już od wielu lat. W ringu nie będzie jednak miejsca na sentymenty, bo dla Szpilki to walka z serii o "być albo nie być w poważnym boksie".

Wyniki ważenia gali Knockout Boxing Night:

Artur Szpilka (108, 7 kg) - Mariusz Wach (123 kg)
Maciej Sulęcki (72,3 kg) - Jean Michel Hamilcaro (71,9 kg)
Paweł Stępień (79 kg) - Dmitrij Suchocki (79,2 kg)
Łukasz Różański (110,2 kg) - Eugen Buchmueller (102,1 kg)
Przemysław Zyśk (70,4 kg) - Igor Faniyan (70,5 kg)
Marek Matyja (79,6 kg) - Remigiusz Wóz (79,4 kg)

W sobotę kibice sportów walki nie będą mogli usnąć, bo zaplanowane są także inne głośne pojedynki. Tymczasowym mistrzem świata wagi półciężkiej może zostać Krzysztof Głowacki, a Usyk (czołowy ukraiński pięściarz) zmierzy się z Bellewem (gwiazdą brytyjskiego boksu).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.