Artur Szpilka znacznie lżejszy od Mariusza Wacha

W piątek odbyła się ceremonia ważenia przed sobotnią walką Artur Szpilka - Mariusz Wach. "Wiking" jest cięższy od Szpilki niemal o 15 kilogramów.

Nikt raczej nie miał złudzeń, że mierzący 203 cm Wach będzie cięższy od rywala, bo przecież jest wyższy od Szpilki aż o 10 centymetrów. W Gliwicach podczas ceremonii ważenia pięściarz z Wieliczki ważył 108,7 kg, a Wach 123 kg. Po zejściu z wagi obaj zawodnicy spojrzeli sobie głęboko w oczy, a następnie serdecznie uścisnęli sobie dłonie. Między nimi nie ma złej krwi, bo znają i szanują się już od wielu lat. W ringu nie będzie jednak miejsca na sentymenty, bo dla Szpilki to walka z serii o "być albo nie być w poważnym boksie". - Muszę napsuć Arturowi sporo krwi. Muszę być zwierzęciem w ringu - przekonuje Wach.

 

Cel Szpilki? Wrócić do czołówki

W styczniu 2016 roku Szpilka (21-3, 15 KO) przegrał walkę z Doentayem Wilderem (40-0, 39 KO) o pas mistrzowski wagi ciężkiej. Kolejny pojedynek stoczył w lipcu 2017 roku z Adamem Kownackim (17-0, 14 KO), ale również został znokautowany. 29-latek wciąż ma jednak duże ambicje. W swojej ostatniej walce zmierzył się na PGE Narodowym z Dominickiem Guinnem (35-12-1, 24 KO) i pewnie pokonał go na punkty. A już 10 listopada zmierzy się w Gliwicach z Wachem (33-3, 17 KO). Jeśli przegra, to pożegna się z poważnym boksem. Jeśli wygra, to wciąż będzie marzył o zostaniu mistrzem świata.

W sobotę zobaczymy również walkę Macieja Sulęckiego, uznawanego za najlepszego polskiego pięściarza bez podziału na kategorie wagowe.

Wyniki ważenia gali Knockout Boxing Night#5:

Artur Szpilka (108, 7 kg) - Mariusz Wach (123 kg)
Maciej Sulęcki (72,3 kg) - Jean Michel Hamilcaro (71,9 kg)
Paweł Stępień (79 kg) - Dmitrij Suchocki (79,2 kg)
Łukasz Różański (110,2 kg) - Eugen Buchmueller (102,1 kg)
Przemysław Zyśk (70,4 kg) - Igor Faniyan (70,5 kg)
Marek Matyja (79,6 kg) - Remigiusz Wóz (79,4 kg)

W sobotę kibice sportów walki nie będą mogli usnąć, bo zaplanowane są także inne hitowe pojedynki. Tymczasowym mistrzem świata wagi półciężkiej może zostać Krzysztof Głowacki, a Usyk (czołowy ukraiński pięściarz) zmierzy się z Bellewem (gwiazdą brytyjskiego boksu).
Usyk - Bellew. Bokserski hit! Kiedy? Transmisja

Krzysztof Głowacki - Maksim Własow. Transmisja TV, stream online

Więcej o: