Boks. Krzysztof Głowacki - Maksim Własow. Kiedy walka?

W sobotę 10 listopada Krzysztof Głowacki stoczy walkę z Maksimem Własowem. Stawką pojedynku pierwotnie miał być tylko awans do półfinału turnieju World Boxing Super Series. Okazało się jednak, że zwycięzca otrzyma także pas tymczasowego mistrza świata WBO w wadze junior ciężkiej.

Głowacki jest bardzo pewny siebie przed pojedynkiem. - Oglądałem razem z trenerem wiele walk Własowa i mamy już przygotowaną taktykę na to starcie. Nie skupiam się jednak na nim. Nie przejmuję się tym co on robi, co je. Dla mnie najważniejsze jest to, co ja robię. Wiem, że jeżeli dam z siebie wszystko, to wygram. Wierzę w zwycięstwo, mistrz może być tylko jeden - przyznał Polak, cytowany przez portal "Boxingscene".

Floyd Mayweather Jr nie będzie walczył w Japonii. Pięściarz został oszukany

Nieco ostrożniej przed starciem z Głowackim wypowiada się Własow. - Wiem wszystko o moim rywalu. Oglądałem wiele jego pojedynków, jest niewygodnym i niebezpiecznym pięściarzem. Potrafi w każdej chwili bardzo mocno uderzyć więc muszę go cały czas obserwować i być bardzo skupiony. Na tym etapie kariery walka z Głowackim to być albo nie być dla mnie - przyznaje Rosjanin.

Felix Savon oskarżony o pedofilię. Kubańczycy chcieli zatuszować skandal

Walka Głowackiego z Własowem odbędzie się w nocy z 10 na 11 listopada w Chicago. Dokładna godzina pojedynku nie jest znana, ale prawdopodobnie dojdzie do niego około 1:00 czasu polskiego.

Transmisję walki Polaka przeprowadzi TVP1 i TVP Sport. Starcie Głowackiego z Własowem będzie można zobaczyć także na stronie sport.tvp.pl