Boks. Izu Ugonoh poznał rywala. Został nim Ali Eren Demirezen

Izu Ugonoh wraca na ring. Jego rywalem będzie Ali Eren Demirezen, a stawką pojedynku pas mistrza Europy federacji WBO w wadze ciężkiej. Walka odbędzie się 8 grudnia w Gdańsku na premierowej gali Tiger Fight Night.

Do tej pory Ugonoh stoczył 19 walk, z czego wygrał aż 18, w tym 15 przez nokaut. Przegrał jedynie w lutym 2017 roku, kiedy mierzył się z Dominikiem Breazealem, ale dzielna postawa Ugonoha została doceniona przez dziennikarzy prestiżowego magazynu "The Ring". Trzecia runda tamtego pojedynku została wybrana najlepszą rundą w całym 2017 roku. Polak o nigeryjskich korzeniach wrócił do ringu wiosną, ale podczas Narodowej Gali Boksu niezbyt się zmęczył. Jego rywal Fred Kassi nie wyszedł do trzeciej rundy, bo... rozbolała go głowa.

Ugonoh związał się teraz z Dariuszem "Tigerem" Michalczewskim. Były pięściarz spróbuje swoich sił w promotorce, a Izu ma być jego koniem pociągowym. I na dzień dobry załatwił mu walkę z Alim Erenem Demirezenem. Turek z niemieckim paszportem jest niepokonanym zawodnikiem. Walczył dziesięć razy i każdy pojedynek wygrał przed czasem. Walka odbędzie się 8 grudnia w Gdańsku na premierowej gali Tiger Fight Night.  Stawką pojedynku pas mistrza Europy federacji WBO w wadze ciężkiej.

***

- Zdarzało się, że ktoś na ulicy do mnie podchodził i mówił: ?Jestem skinem i nie lubię czarnych, ale usłyszałem twoją historię i trochę mi się odmieniło - opowiada o swojej karierze Izuagbe Ugonoh. Jego sylwetkę przeczytacie TU.

Więcej o: