Sport.pl

Mariusz Wach podłoży się Szpilce? "Wiking" zaprzecza

10 listopada odbędzie się walka Mariusz Wach (33-3, 17 KO) - Artur Szpilka (21-3, 15 KO). Pojawiły się także informacje, że Wach będzie boksował w grudniu, na gali organizowanej przez Dariusza Michalczewskiego. A umowy kontraktowe są tak skonstruowane, że Wach, by walczyć w grudniu, musiałby... przegrać ze Szpilką. Pięściarz zaprzecza, że miałby się "podłożyć".

Dariusz Michalczewski trzynaście lat po zakończeniu kariery sportowej został promotorem boksu. Pierwszą galę zorganizuje 8 grudnia w Ergo Arenie. W gali udział weźmie m.in. Izu Ugonoh. W karcie walk ma znaleźć się również Mariusz Wach, który 10 listopada zmierzy się z Arturem Szpilką.

Do tych informacji ustosunkował się promotor Andrzej Wasilewski, z którym Wach ma podpisany kontrakt. "Dużo się dzieje. Pan Wach jest ogłoszony, że boksuje w grudniu w ERGO, a z nami ma podpisany kontrakt z wyłączną opcją na kolejną walkę w przypadku zwycięstwa" - napisał na Twitterze Wasilewski. Oznacza to, że jeśli Wach wygrałby ze Szpilką, kolejną walkę będzie musiał stoczyć na gali organizowanej przez Wasilewskiego.

Do zarzutów odniósł się sam zainteresowany, który wystosował oficjalne oświadczenie:

"Oficjalny komunikat! Zaprzeczam wszystkim insynuacjom, iż miałbym podłożyć się w walce z Arturem Szpilką. Zapewniam wszystkim kibicom, że 10 listopada wychodzę do ringu tylko i wyłącznie po zwycięstwo. Zamierzam pokonać Artura szybciej niż pokonał go Adam Kownacki." - napisał na Twitterze Wach.

>>> Szpilka zrobił show na konferencji prasowej. Ubrał swoje psy w... garnitury!

>>> Maciej Sulęcki wraca na ring 

>>> Saul Canelo Alvarez podpisał najwyższy kontrakt na świecie!

Więcej o:
Komentarze (9)
Mariusz Wach podłoży się Szpilce?
Zaloguj się
 • para_sucha

  Oceniono 17 razy 13

  No niby ma jakiś tam powód żeby się podłożyć, aczkolwiek przegrana ze Szpilką to już obciach tego samego kalibru co przegrana z Najmanem...

 • kosmyg

  Oceniono 6 razy 6

  Ja rozumiem ustawki w sporcie, ale żeby zapomnieć, że to ustawka, ale pamiętac, że się przegra i podpisać kolejny kontrakt jeszcze przed walką. To trzeba mieć maks 2 szare komórki, przy czym jedna jest do walenia a druga do podpisywania.

 • 79 Makaj

  Oceniono 6 razy 4

  taaaaa, a świstak siedzi i zawija.. kto o zdrowych zmysłach wierzy jeszcze , że boks to sport a nie czysty wrachowany biznes..

 • donbalon

  Oceniono 2 razy 2

  Jeśli Wach chce się podłożyć Szpilce to musi po pierwszym gongu położyć się na macie i czekać aż sędzia go wykluczy. Inaczej ze Szpilką nie da się przegrać.

 • mer-llink

  Oceniono 2 razy 2

  Co zapewnia pan Wach wszytkim kibicom?
  "..zapewniam wszystkim kibicom...." - tako wszak rzecze.

 • skokens

  Oceniono 1 raz 1

  Powiem wam tak. Kazdy sport, każda liga krajowa jest ustawiana. Ile było i jest afer ujawniających ustawianie meczy, a ile nie zostalo ujawnionych? Boks z tych wszystkich sportow jest najbardziej zwyrodnialy ze wszystkich! Powiem wam tak, Adamek podlozyl się Szpilce i Wach też się podloży...

 • pegaz751

  Oceniono 3 razy 1

  dwóch największych nieudaczników polskiego boksu. Jeden więcej gada niż robi, drugi woli wspomaganie. Panowie może już dość....

 • supermarjan

  Oceniono 3 razy 1

  mój kraj - taki piękny.
  wałkarsko piękny.

 • callmenigel

  0

  Beda znow grac w szachy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX