Boks. Tyson Fury kontra Deontay Wilder jeszcze w 2018 roku!

Wszystko wskazuje, że pod koniec roku Deontay Wilder (40-0, 39 KO) przystąpi do swojej ósmej obrony pasa mistrzowskiego WBC wagi ciężkiej. Jego rywalem ma być niepokonany Tyson Fury (27-0, 19 KO).

sobotę Fury pokonał Francesco Pianetę w Belfaście na punkty i zapewnił sobie mistrzowskie starcie z Amerykaninem. Po walce Brytyjczyka Wilder wszedł do ringu i obaj panowie potwierdzili pojedynek. Dokładna data wciąż nie jest znana, ale spekuluje się, że walka miałaby się odbyć w listopadzie w Las Vegas.

Jeśli kiedykolwiek pomyślałeś o tym pasie (federacji WBC - przyp. red.), to się obudź i przeproś, bo nigdy go nie dostaniesz. Nigdy nie zostałeś znokautowany, ale teraz poznasz jak to jest" - przestrzegł Brytyjczyka Wilder.

– Wilder będzie wyjątkowo wymagający z wielu względów. Jak trafi raz, to zacznie się lawina ciosów przed którą trudno uciec. Z drugiej strony jak Fury zaboksuje z kontry, jak z Kliczką, to również będzie niewygodny. Czeka nas fajna walka. Tam będą emocje, splendor i bój o wszystko. Wiem z własnego doświadczenia, że jak masz coś do udowodnienia, to zostawiasz całe serducho w ringu. Wygrany będzie walczył z Joshuą albo Powietkinem. Cały bokserski świat czeka na takie zestawienia - mówi cytowany przez portal sport.tvp.pl Artur Szpilka, który przegrał w przeszłości z Wilderem.

Faworytem będzie obecny mistrz. Wilder przez długi czas omijał przeciwników ze ścisłej czołówki, dopiero w marcu 2018 roku zmierzył się z naprawdę bardzo wymagającym przeciwnikiem. I poradził wtedy sobie z Luisem Ortizem (28-1, 24 KO). Fury to nieoczekiwany pogromca Władimira Kliczki, ale po zwycięstwie nad Ukraińcem w 2016 roku miał dwuletnią przerwę w boksie. I wciąż trudno ocenić w jakiej jest dyspozycji.

***

Boks. Artur Szpilka potwierdza pojedynek z Mariuszem Wachem. "To będzie walka o być, albo nie być"

Boks. Wielka walka Polaka! Adam Kownacki zmierzy się z Charlesem Martinem, byłym mistrzem świata!

Więcej o: