Jarrell Miller: Tomasz Adamek to legenda boksu, ale lepiej szykujcie dla niego karetkę

Tomasz Adamek (53-5, 31 KO) zmierzy się 6 października w Chigaco z niepokonanym Jarrellem Millerem (21-0-1, 18 KO). Polak nie będzie faworytem. - Zadbajcie o karetkę dla Adamka, bo szybko go znokautuję - przekonuje Amerykanin.

Miller stoczył w karierze 22 walki. Wygrał 21 z nich, a raz zremisował z Joeyem Dawejko.

Millera powinni kojarzyć polscy kibice, bo kilka miesięcy temu pokonał Mariusza Wacha. Polak pokazał się z dobrej strony, ale kontuzja ręki uniemożliwiła mu kontynuowanie walki... Faworytem październikowego starcia będzie Amerykanin.

- Adamek szybko się zgodził na walkę ze mną i szanuję go za to, ale zadbajcie o karetkę, bo szybko go znokautuję. (...) On nazwał mnie chłopcem, to trochę mnie rozzłościło. Adamek to legenda boksu, ale kiedy walczysz z takimi chłopcami jak ja, to czasami, nawet dorośli dostają lanie. Pokażę co potrafi ten chłopiec. Nie zamierzam przebywać w ringu zbyt długo - odgrażał się na konferencji prasowej Amerykanin.

W listopadzie 2014 roku Adamek przegrał z Arturem Szpilką i wydawało się już, że "Góral" w niedługim czasie zakończy karierę. Sam nawet kilkukrotnie deklarował, że rzuca boks. Jednak dwa lata temu dał się namówić na współpracę z Mateuszem Borkiem, dziennikarzem Polsatu oraz nowym promotorem bokserskim na polskim rynku. Borek starannie wybierał mu rywali, choć nie unikał wymagających przeciwników. 

Solomon Haumono, Fred Kassi i Joey Abell - wszyscy ci pięściarze przegrali z Polakiem w ostatnich kilkunastu miesiącach. Czy Miller będzie kolejnym rywalem na rozkładzie Adamka?
***

Boks. Artur Szpilka potwierdza pojedynek z Mariuszem Wachem. "To będzie walka o być, albo nie być"

Boks. Wielka walka Polaka! Adam Kownacki zmierzy się z Charlesem Martinem, byłym mistrzem świata!Więcej o: