Boks. Anthony Joshua kontra Aleksander Powietkin. Wielka walka już we wrześniu

Anthony Joshua wraca na ring. W obowiązkowej obronie tytułów mistrza świata w wadze ciężkiej Brytyjczyk zmierzy się z Rosjaninem - Aleksandrem Powietkinem. Walka już 22 września w Londynie.

Anthony Joshua (21-0, 20 KO), czyli mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBA, IBF i WBO, po raz ostatni walczył 31 marca, kiedy jednogłośną decyzją sędziów pokonał w Cardiff Josepha Parkera i zdobył ostatni z wymienionych pasów mistrzowskich.

Od tamtej pory wiele mówiło się o tym, że kolejnym rywalem Joshuy może być Deontay Wilder (40-0, 39 KO), czyli posiadacz ostatniego z mistrzowskich pasów - federacji WBC. Chociaż negocjacje między obiema stronami trwały długo, a o ich przebiegu rozpisywały się media, to do podpisania kontraktu na walkę nie doszło.

Joshua stanie więc do obowiązkowej obrony pasów mistrzowskich, a jego rywalem będzie Rosjanin - Aleksandr Powietkin (35-1, 24 KO). 38-latek jest byłym mistrzem świata federacji WBA. Powietkin, tak samo jak Joshua, ostatnią walkę stoczył 31 marca podczas gali w Cardiff. "Sasza" pokonał wtedy przez nokaut w piątej rundzie Brytyjczyka - Davida Price'a i zyskał status pretendenta do mistrzostwa świata federacji WBA.

Joshua jest w zawodowej karierze niepokonany. Powietkin przegrał tylko raz. 5 października 2013 roku Rosjanin przegrał jednogłośnie na punkty z Władimirem Kliczko (wszyscy sędziowie punktowali 119:104). 38-latek stracił wtedy pas mistrza świata WBA, po raz pierwszy w zawodowej karierze leżał też na deskach (cztery razy).

Joshua i Powietkin to byli mistrzowie olimpijscy. Brytyjczyk tytuł ten wywalczył w Londynie w 2012 roku, a Rosjanin osiem lat wcześniej w Atenach.

Walka odbędzie się 22 września w Londynie na stadionie Wembley. Dla Joshuy będzie to drugie starcie na tym obiekcie. Po raz ostatni na tym stadionie Brytyjczyk walczył w kwietniu 2017 roku, kiedy po pasjonującej walce pokonał Władimira Kliczkę.

Mundial 2018. Francja świętuje mistrzostwo świata [WIDEO]

Diego Maradona zaprezentowany w roli prezesa Dynama Brześć

Adam Bielecki zdobył Gaszerbrum II. Szczegóły ataku, 18 godzin walki

Więcej o: