Artur Szpilka dostał oficjalną propozycje przejścia do MMA

Jak informuje Martin Lewandowski na antenie Polsatu Sport, Artur Szpilka dostał propozycję przejścia do KSW. Polski pięściarz zdecydował się jednak odmówić. Współwłaściciel KSW przyznaje jednak, że oferta jest nadal aktualna.

Artur Szpilka (20-3, 15 KO) przegrał ostatnie dwie walki w boksie i mocno skomplikował sobie karierę. Jego promotor Andrzej Wasilewski zapowiada jednak, że pięściarz stoczy w tym roku jeszcze dwa pojedynki. Chętny do walki ze Szpilką jest również Marcin Najman, który w przyszłym roku będzie organizował galę na Stadionie Narodowym. 

Sensacyjną informację przekazał jednak właściciel KSW na antenie Polsatu Sport. - Miałem kiedyś okazję pogadać z Arturem, bardziej w formie żartu. Teraz może okazać się mało śmieszne, bo Szpilka jest na wyraźnym zakręcie kariery pięściarskiej... Teraz ta oferta dla Artura bardziej poszła w eter i media podjęły temat. Wydaje mi się, że Artur ma jeszcze dużo do zrobienia w boksie, pomimo ostatniej przegranej. Niemniej jednak oferta nadal jest ważna i jeżeli Szpilka zdecydowałby, że czas spróbować sił w MMA, to mój numer telefonu od 20 lat jest taki sam - mówi Martin Lewandowski z KSW.

Kilka miesięcy temu Szpilka sam zauważył, że nie wyklucza przejścia do KSW, ale dopiero po zakończeniu kariery bokserskiej.

Na razie plany Szpilka związane są jednak z boksem. Chcę, żeby Szpilka w miarę szybko wrócił na ring i stoczył jedną walkę ze słabszym rywalem. Mamy też plan, żeby Artur ponownie pojawił się w ringu 2 grudnia i wtedy już czeka go poważniejszy pojedynek – mówił Wasilewski w niedawnej rozmowie z ringpolska.pl