Boks. Marcin Najman chce walczyć z Arturem Szpilką!

Marcin Najman po raz kolejny zaskoczył kibiców boksu w Polsce. 38-latek napisał na Facebooku, że chce zmierzyć się z Arturem Szpilką na PGE Narodowym.

Marcin Najman w maju przyszłego roku organizuje galę bokserską na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zawodnik planuje zorganizować na niej dużą walkę, w której sam weźmie udział. Pięściarz chciałby, aby jego rywalem był Artur Szpilka.

- Jestem zainteresowany walką z Arturem Szpilką na PGE Narodowym 26 maja 2018 roku. Dziesięć miesięcy to czas, kiedy Szpilka z pewnością się odbuduje i przygotuje - napisał Najman na Facebooku.

Artur Szpilka przeżywa ostatnio gorszy okres w swojej karierze. Na początku 2016 roku po świetnej walce przegrał z Deontayem Wilderem, a niedawno, w dużo gorszym stylu odniósł porażkę z Adamem Kownackim. W przeciwieństwie do Szpilki Najman swoje ostatnie pojedynki pewnie wygrywał i teraz chciałby sprawdzić się z bardziej wymagającym rywalem.

- W sportach walki jesteś tak dobry jak Twoja ostatnia walka. Moje dwie ostatnie walki to wygrane przed czasem, a rywale w obydwu przypadkach byli cuceni z utraty przytomności. Dokładnie odwrotnie było w dwóch ostatnich walkach Artura Szpilki - dodał Marcin Najman. 

Artur Szpilka po ostatniej dotkliwej porażce prawdopodobnie będzie chciał zmierzyć się z teoretycznie łatwiejszym przeciwnikiem. Wciąż nie wiadomo jednak, kiedy 28-latek wróci na ring.

- Myślę, że Artur stoczy teraz jedną lub dwie łatwiejsze walki, postaramy się o nie jak najszybciej, a potem znów ambitnie będzie się piął na szczyt - mówił ostatnio w rozmowie z portalem "ringpolska.pl" promotor Artura Szpilki, Andrzej Wasilewski.