Sport.pl

Polsat Boxing Night 7. Tomasz Adamek łatwo ograł na punkty Haumono

Szybki Tomasz Adamek (51-5, 30 KO) w głównej walce wieczoru Polsat Boxing Night VII pokonał w dobrym stylu Solomona Haumono (24-4-2, 21 KO).

"Góral" dobrze wszedł w ten pojedynek. Od początku widać było sporą różnicę w szybkości na jego korzyść na tle zapewne silniejszego fizycznie rywala. Przepuszczał pojedyncze bomby, kontrował lewym prostym, często szukając również miejsca na korpusie Australijczyka. W drugiej rundzie złapał go piękną kontrą w tempo prawym krzyżowym, ale gdy poczuł się zbyt pewny swego, w samej końcówce dał się zaskoczyć dosyć obszernym prawym. Na szczęście w takich sytuacjach najczęściej Tomka ratował betonowa szczęka - czytamy na portalu Bokser.org.

W trzecim starciu Tomek chyba wiedział już, że nie taki diabeł straszny, bo coraz częściej wchodził z nim w wymiany, korzystając z tego, że niemal za każdym razem był o ułamek sekundy szybszy. Czasem zdarzyło się, że "Góral" nie zdążył się przed czymś uchylić, ale na jedną taką akcję odpowiadał dziesięcioma swoimi. Trzeba jednak przy tym dodać, że silny niczym tur Australijczyk przyjmował wszystko bez zmrużenia oka.

W szóstej rundzie świetna kombinacja Adamka, który po dwóch hakach na korpus wystrzelił prawym i lewym sierpem na górę. W ósmej już bawił się z prącym nieustannie do przodu, za to coraz wolniejszym Haumono. Wchodziło prawie wszystko, jednak bezradny boksersko Solomon wydawał się niezniszczalny. Taki sam scenariusz miała dziewiąta runda. Na samym finiszu "Góral" podkręcił jeszcze tempo, uderzył mocnym lewym sierpem na szczękę, jednak nie udało się mu zatopić Haumono. Po ostatnim gongu sędziowie nie mogli mieć wątpliwości - 99:91, 99:91 i 100:90, wszyscy na korzyść Tomka.

- Chyba jest dobrze, bo walka się skończyła, a ja nie jestem nawet specjalnie zmęczony. Rywal ma naprawdę jaja, bo trafiłem go wiele razy, aż rozbiłem lewą rękę, a on jak stał, tak stał - stwierdził po wszystkim zadowolony "Góral".

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (25)
Polsat Boxing Night 7. Tomasz Adamek łatwo ograł na punkty Haumono
Zaloguj się
 • derylski

  Oceniono 13 razy 9

  Szybki to moze i jest wiec powinien zaczac biegać bo klepał tego kelnera jak moja babcia dywany

 • heliheli

  Oceniono 18 razy 8

  damski bokser pokonal kelnera . Zenada .

 • substorm

  Oceniono 10 razy 4

  Kelner boxing night 7.

 • cezar85

  Oceniono 9 razy 3

  nie sądziłem, że istnieje gorszy bokser od adamka

  ale polsat znalazł, szacun

  a teraz joshua

 • artekketra

  Oceniono 9 razy 3

  "Lepiej się uchylał niż moja kobita"

 • Tomek Tomek

  Oceniono 9 razy 3

  Dostał kelnera i tyle. Musi zrobić jeszcze trochę kasy :-)

 • yosemitesam

  Oceniono 13 razy 3

  A kto to jest ten Salomon? Taki sam emeryt jak Adamek, tylko że w całej swojej karierze walczył z samymi Najmanami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX