Dawid "Cygan" Kostecki skazany na pięć lat więzienia

Bokser Dawid "Cygan" Kostecki został skazany na pięć lat więzienia za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, która zajmowała się obrotem kradzionymi samochodami i wyłudzaniem podatku VAT.

Kierowana przez Kosteckiego grupa przestępcza została rozbita w zeszłym roku. W trakcie śledztwa wyszło, że na transakcjach skradzionymi samochodami i wyłudzeniach podatku VAT gang wzbogacił się kosztem skarbu państwa o ponad dziewięć milionów złotych. Groziło mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Bokser został skazany we wtorek w tarnobrzeskim sądzie na pięć lat więzienia. Odmówił składania zeznań, przyznał się do winy i poprosił o dobrowolne poddanie się karze. Zgodził się także na publikowanie swojego wizerunku w mediach.

Niespełna 36-letni obecnie Kostecki był jednym z najbardziej obiecujących bokserów. Stoczył 41 walk, z czego 39 wygrał. Karierę sportową wstrzymały problemy z prawem. Wcześniej już odbywał karę pozbawienia wolności za pobicie (rok) oraz za kierowanie grupą przestępczą, która czerpała korzyści z nierządu (2,5 roku).

Zobacz wideo