Boks. Deontay Wilder aresztowany za posiadanie narkotyków

Mistrz świata WBC, Deontay Wilder, został w środę zatrzymany na drodze, a następnie aresztowany. Policjanci znaleźli w jego samochodzie marihuanę.

Wilder jechał w środę swoim Cadillakiem Escalade w rodzinnej Alabamie. Jego samochód został zatrzymany, ponieważ pięściarz jechał z przyciemnianymi szybami. Chwilę później policja znalazła w środku marihuanę. 32-latek został aresztowany, ale niebawem wyszedł na wolność po wpłaceniu 1000-dolarowej kaucji.

Jego prawnik, Paul Patterson, twierdzi, że narkotyki znalazły się w samochodzie przypadkowo, bez wiedzy Wildera, podczas gdy korzystały z niego osoby trzecie.

Wilder jest posiadaczem pasa WBC wagi ciężkiej od stycznia 2015 roku. Dotychczas stoczył pięć obron tytułu, ostatnią przeciwko Geraldowi Washingtonowi. Na swoim rozkładzie ma też Artura Szpilkę, którego ciężko znokautował w styczniu 2016 roku.

Tomasz Adamek w 'Wilkowicz Sam na Sam': 'Tata wziął mnie na ręce i powiedział: Hanka, to będzie bokser. Dwa lata później tata zginął. Ja jako 12-latek zacząłem boksować'

Więcej o: