Boks. Dan Rafael, znany i ceniony dziennikarz bokserski zachwycony walką Ugonoha. "NIESAMOWITA WOJNA!!!!"

Starcie Polaka Izuagbe Ugonoha (17-1, 14 KO) z Dominikiem Breazealem (18-1, 16 KO) porwało amerykańską publiczność. Zachwycony tym, co zobaczył, jest m.in. Dan Rafael, jeden z najbardziej znanych i cenionych za oceanem dziennikarzy bokserskich.

Bokser.org - specjalny serwis o boksie

- WŁĄCZAJCIE FOX, TA WALKA JEST SZALONA!!!!!! - pisał Rafael już na początku pojedynku.

Chwilę później dodał, że trwająca wówczas trzecia runda to najlepsza jak dotąd w bieżącym roku runda boksu na świecie.

- CO ZA WALKA!!! Breazeale w szalony sposób nokautuje Izu! NIESAMOWITA WOJNA!!!! - zachwycał się już po zakończeniu potyczki, którą w piątej rundzie wygrał pięściarz z USA.

Starcie Polaka z Amerykaninem spodobało się też innym żurnalistom. Michael Rosenthal z magazynu The Ring stwierdził, że trzecia runda była "epicka". Keith Idec z serwisu boxingscene.com podkreślił natomiast, że Ugonoh imponował na początku walki. Zaznaczył też jednak, że porażka stanowi dla Polaka duży krok w tył.

30-latek ze Szczecina był liczony w trzeciej rundzie, ale w czwartej sam posłał przeciwnika na matę. Trudy tej wojny lepiej zniósł Breazeale, który w piątym starciu dwukrotnie przewrócił Ugonoha i wygrał przed czasem.

Nokaut wisiał w powietrzu od pierwszej sekundy

Ugonoh stworzył z Breazealem kapitalne widowisko. Obaj padali na deski, wstawali, ripostowali jeszcze mocniej, a nokaut wisiał w powietrzu od pierwszej do ostatniej sekundy. CZYTAJ WIĘCEJ >>

Zobacz wideo
Więcej o: