Tyson Fury znów zaskakuje

Wszyscy fani boksu byli zdumieni zachowaniem Tysona Fury'ego w ostatnim czasie. Brytyjczyk po oddaniu mistrzowskich pasów i przyznaniu się do ciężkiej depresji miał powoli wychodzić na prostą. Jego niedawne wpisy na Twitterze budzą jednak pewne wątpliwości.

Pierwsza wiadomość brzmiała: - Nie jestem już Cyganem. Teraz mówcie na mnie Gorga Tys. 2017 nowy początek.

Fury od początku swojej kariery określał się mianem Cygana. W Wielkiej Brytanii mówi się tak na podróżnych z Irlandii. Pięściarz wywodzi się z takiej rodziny i zawsze czuł się bardzo przywiązany do kultury swoich przodków. Jego oświadczenie o rezygnacji z dotychczasowego pseudonimu odbiło się szerokim echem w świecie boksu. "Gorga" to slangowe określenie na nie-Cygana. Niedługo potem podzielił się kolejnym wpisem, w którym wyjaśnił tę decyzję.

- Po prostu czuję, że nie jestem już Cyganem. Nie podzielam już wartości kultury cygańskiej. Rezygnuję i nie będę już więcej Cyganem.

Wszyscy wiedzą jednak, że nie wszystkie wpisy Fury'ego można brać na poważnie. Niejednokrotnie zdarzało się, że coś ogłaszał, a następnie okazywało się to tylko żartem. Jednym z jego popisowych numerów była deklaracja o przejściu na Islam. W rzeczywistości pozostał Chrześcijaninem.

Copyright © Agora SA