Boks. Artur Szpilka zapowiada swój powrót na ring. Z kim chciałby walczyć?

Najprawdopodobniej w lutym swoją kolejną walkę stoczy Artur Szpilka (20-2, 15 KO). Polski pięściarz, niedawny pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej, o swoim powrocie na ring poinformował za pośrednictwem Facebooka.

- Mój powrót na ring najwcześniej w lutym. Jak szczegóły będą znane, dam znać, gdzie, z kim i kiedy - napisał Szpilka w niedzielę na swoim Facebooku. Polski pięściarz zdradził niedawno podczas wideoczatu z kibicami, że w gronie swoich rywali chętnie widziałby Chrisa Arreolę (36-1-5, 31 KO), Dominica Breazeale'a (17-1, 15 KO) i Geralda Washingtona (18-1-0, 12 KO).

- Chris Arreola... może, może Dominic Breazeale albo [Gerald] Washington. Nie wiem, zobaczymy - stwierdził niedawny pretendent do pasa WBC wagi ciężkiej, dodając później: - Ja tak naprawdę chciałbym walczyć z Breazealem albo Washingtonem. Arreola to już nie jest ten sam zawodnik co kiedyś ale też byłaby dobra walka. Każdy z nich to wyzwanie, każdy z nich to dobry zawodnik.

W maju Szpilka wznowił treningi po tym, jak trzy miesiące wcześniej przeszedł zabieg lewej ręki (lekarze wycięli mu odprysk kości i poprawili ich stabilność). Ostatnią walkę stoczył 16 stycznia z Deontayem Wilderem. Stawką był pas mistrza świata WBC. Amerykanin znokautował Polaka w dziewiątej rundzie.

Dostały owacje na stojąco! Kowalkiewicz i Jędrzejczyk podbiły Madison Square Garden! Co za walka! [ZDJĘCIA]

Zobacz wideo
Więcej o: