Walka Gołoty w TVN

TVN pokaże 17 kwietnia walkę Andrzeja Gołoty z Chrisem Byrdem o mistrzostwo świata federacji IBF w Nowym Jorku

- Wszystko jest dogadane. Umowa leży na biurku Dona Kinga i czeka na podpis. King to człowiek trochę nieobliczalny, więc zostawiłbym kilka procent szans na jakiś zwrot akcji, ale wątpię w to - mówi Robert Wichrowski, który z ramienia koncernu ITI prowadził negocjacje.

TVN rozmawiał bezpośrednio z Don King Productions, właścicielem praw do transmisji. - Pokażemy całą kilkugodzinną galę, a nie tylko Gołotę - mówi Wichrowski. 17 kwietnia w Madison Square Garden odbędą się też m.in. walki Johna Ruiza z Fresem Oquendo (o mistrzostwo świata WBO w wadze ciężkiej), a także Jose Antonio Rivery z Ricardo Mayorgą (WBO, waga półśrednia).

TVN nie chce zdradzić, ile zapłacił za prawa do relacji z Madison Square Garden. Wiadomo jednak, że TVP, która także się o nie starała, dawała 100 tys. dolarów, a Polsat - 70 tys. - Mogę tylko powiedzieć, że nasza umowa z Kingiem zakłada dalszą współpracę w przyszłości. Nie przepłaciliśmy, my byliśmy trochę niezadowoleni, oni też, a to cechy dobrego kontraktu - kończy Wichrowski.

Bezpośrednia relacja z gali rozpocznie się ok. 2 w nocy z 17 na 18 kwietnia. TVN będzie też retransmitował jej obszerne fragmenty, w tym cały pojedynek Gołoty, w niedzielę 18 kwietnia w ciągu dnia.

Copyright © Agora SA