Boks. Alvarez w końcu upolował Khana

Wszystko przebiegło zgodnie ze scenariuszem. Szybki Amir Khan (31-4, 19 KO) sprawiał w pierwszych minutach Saulowi Alvarezowi (47-1-1, 33 KO) sporo problemów, jednak ten w końcu huknął na punkt i było po wszystkim. Pomimo iż zawodnicy spotkali się w umownym limicie 70,3 kilograma, Meksykanin obronił tytuł mistrza świata wagi średniej federacji WBC.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Pretendent już w pierwszej akcji zaskoczył Canelo szybką akcją lewy-prawy. Champion polował czymś mocnym, lecz dobrze ustawiony i skoncentrowany Brytyjczyk czujnie unikał niebezpieczeństwa. W drugiej rundzie Alvarez musnął jego brodę lewym sierpowym, ale nieznacznie aktywniejszy pozostawał Khan.

Podrażniony mistrz ostro rozpoczął trzecią rundę. Nastawił się jednak na nokautujące uderzenie, przez co Amir unikał jego bomb. Sam nie był już tak aktywny, ale co najważniejsze, nie przyjął nic mocnego. Po trochę zbyt asekuracyjnej trzeciej odsłonie, czujący się coraz pewniej Anglik odważniej kontrował szybkimi kombinacjami przestrzeliwującego swoje akcje Alvareza w czwartej rundzie.

Canelo trafił na starcie piątego starcia lewym sierpowym na czoło, jednak Khan dobrą pracą nóg zażegnał i oddalił dalsze zagrożenie. Gdy zabrzmiał gong na przerwę, w narożniku Saula i na trybunach dało się odczuć lekkie niedowierzanie.

Jeśli nie widzisz wideo, kliknij tutaj

Pod koniec pierwszej minuty szóstej rundy najlepsza dotąd akcja obrońcy tytuł. Po prawym na korpus poszedł czysty lewy sierp. Khan wydawał się naruszony, lecz za moment doszedł do siebie. Ale tylko na dwie minuty, bo był to początek jego końca...

Canelo polował, polował, aż w końcu upolował. Zszedł pod lewą rękę przeciwnika, pociągnął prawym sierpem z całego ciała, cios ten doszedł do celu i skruszył szczękę pretendenta. Khan nieprzytomny padł na matę, zaś doświadczony sędzia Kenny Bayless nawet nie rozpoczął liczenia, tylko szybko ogłosił nokaut i wezwał lekarza. Khan był dziś dobry, ale po prostu zbyt mały...

Zobacz wideo

Najsłynniejsze WAGS amerykańskiego sportu - aktorki, celebrytki, piosenkarki. Niektóre nazwiska mogą cię zaskoczyć

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.