Boks. Fury zdjął koszulkę i wypalił do Kliczki: Zobacz, pokonał cię grubas! Kliczko: P... się!

Tyson Fury (25-0, 18 KO) i Władimir Kliczko (64-4, 53 KO) wkrótce stoczą rewanżową walkę o mistrzostwo świata wagi ciężkiej federacji WBA i WBO. Na razie obaj pięściarze stoczyli walkę na słowa. Na konferencji prasowej Fury zademonstrował swój duży brzuch żartując z Kliczki, że nawet taki grubas jest od niego lepszy. Pięściarz z Ukrainy nie był mu jednak dłużny i w ostrych słowach odniósł się do wypowiedzi Brytyjczyka na temat kobiet i homoseksualistów.

- Stoi przed wami absolutny mistrz świata wagi ciężkiej. Czy tak wygląda ciało pięściarza? Czy sobie tym zawracam głowę? Ani trochę! Spójrz Władimir. Pokonał cię tłuścioch. Wstydź się! - wypalił Fury na konferencji podrażniając nerwy Władimira Kliczki. Brytyjczyk śmiał się z żelaznego profesjonalizmu Ukraińca. - Dlaczego wcześniej wygrywałeś, a ze mną nie dałeś rady? Bo walczyłeś z bokserami bez charakteru. Nie jesteś wojownikiem! - mówił z nieodłącznym luzem.

Kliczko nie wytrzymał. I, co bardzo rzadkie, dał się wyprowadzić z równowagi. W ostrych słowach nawiązał do słów Brytyjczyka na temat homoseksualistów i kobiet. - Ludzie oczekują, że mistrz świata wagi ciężkiej będzie trzymał jakiś poziom i godnie reprezentował ten piękny sport. A to, co gada Fury, mi się nie podoba. Te jego komentarze, ze np. homoseksualistów powinno się zamykać w więzieniach, ze kobiety powinny siedzieć w kuchni... Czy miał też na myśli Eltona Johna i swoją królową? Wszystkim tym, którzy mają takie same poglądy i Tobie Fury mówię: pi....się! - stwierdził Kliczko.

Rewanżową walkę Kliczki z Furym zaplanowano na 9 lipca w Manchesterze. Pierwszą, w Dusseldorfie, Fury wygrał jednogłośnie na punkty i była to pierwsza porażka Kliczki od 11 lat.

Tyson Fury mistrzem swiata! [ZDJĘCIA] ">

Więcej o: