Boks. Krzysztof "Diablo? Włodarczyk wrócił na ring i znokautował. Potężny Rosjanin na deskach!

Krzysztof "Diablo? Włodarczyk wygrał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie z Rosjaninem Walerym Brudowem. Dla Polaka był to powrót na ring po siedemnastomiesięcznej przerwie.

"Diablo" po raz ostatni zaprezentował się w ringu we wrześniu 2014 roku, kiedy przegrał z Grigorijem Drozdem i stracił tytuł mistrza świata organizacji WBC w kategorii junior ciężkiej. W swoim powrocie Polak nie miał kłopotów z pokonaniem doświadczonego Walery'ego Brudowa.

Pierwsza runda pojedynku w Sosnowcu przebiegła bardzo spokojnie. Obaj pięściarze chcieli najpierw sprawdzić swoją dyspozycję. Kluczowa okazała się druga runda. Włodarczyk wyprowadził dwa szybkie, lewe proste, które posłały potężnego Rosjanina na deski. Brudow był liczony przez sędziego, ale wstał i chciał walczyć dalej. Wtedy z jego narożnika został rzucony ręcznik i sędzia zakończył pojedynek. Polak wygrał przez TKO.

Początkowo Krzysztof Włodarczyk miał zmierzyć się z Bejbutem Szumenowem o tymczasowy pas WBA wagi cruiser, ale Kazacha wyeliminowała kontuzja. Polak nie chciał tracić czasu i czekać na Szumenowa. Postanowił więc stanąć do walki z Brudowem.

Byli lub są gwiazdami, a skończyli w więzieniu [ZOBACZ]

Zobacz wideo
Czy Krzysztof "Diablo" Włodarczyk odzyska tytuł mistrza świata?
Więcej o: