Boks. Manny Pacquiao: Homoseksualistów powinno karać się śmiercią. Wpis usunął

Po wygłoszeniu swoich opinii na temat małżeństw homoseksualnych ("homoseksualiści są gorsi niż zwierzęta") Manny Pacquiao przeprosił za te słowa. Ale później na jego Instagramie pojawił się wpis mówiący o tym, że homoseksualistów powinno się "ukarać śmiercią".

- Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli - głosi Księga Kapłańska 20,13. To jeden z fragmentów Pisma Świętego jakie zacytował filipiński pięściarz przy swoim zdjęciu na oficjalnym koncie na Instagramie.

Zdjęcie usunięto po dwóch godzinach, ale w tym czasie zdążyło je polubić ponad 18 tys. ludzi.

Początek kontrowersji

- Czy zwierzęta kopulują z osobnikami tej samej płci? Zwierzęta są lepsze, bo umieją rozróżnić samca od samicy - powiedział kilka dni temu 37-letni pięściarz w filipińskiej telewizji TV5. - Jeśli mężczyzna kopuluje z mężczyzną i kobieta z kobietą, są gorsi od zwierząt - dodał.

Dzień po publikacji Pacquiao wrzucił na Facebooka i Instagrama zdjęcie z żoną i napisał: "Nie potępiam nikogo, po prostu mówię prawdę o tym, co mówi Biblia". Zamieścił też fragment z Listu do Koryntian: "Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwiąźli, ani mężczyźni współżyjący ze sobą (...) nie odziedziczą królestwa Bożego". Potem przeprosił, ale jednocześnie nie zmienił zdania w kwestii małżeństw osób homoseksualnych.

Ostatnia walka w karierze

W obliczu tych wydarzeń umowę reklamową zerwał z nim koncern Nike. Uznał jego wypowiedzi za "odrażające". Pacquiao (57-2-6) przygotowuje się obecnie do walki z Amerykaninem Timothym Bradleyem (33-1-1, 13 KO). To ma być ostatnia walka Filipińczyka w karierze.

Oto najbrzydsze sportowe puchary. Nie chcielibyście takiego zdobyć [ZDJĘCIA]

Więcej o: