Floyd Mayweather Jr. - Manny Pacquiao. Amerykanin wygrał walkę stulecia

Walka Floyd Mayweather Jr. - Manny Pacquiao, obwołana starciem stulecia w zawodowym boksie, zakończyła się zwycięstwem Amerykanina. Floyd Mayweather Jr. wygrał jednogłośnie na punkty i wywalczył trzy pasy mistrza świata - WBC, WBO i WBA - w kategorii półśredniej.

Werdykt nie był zaskoczeniem. Przez całe dwanaście rund Amerykanin kontrolował walkę. Bronił się umiejętnie i kontrował.

Mayweather - mistrz defensywy

Starcie wyglądało dokładnie tak, jak przewidzieli to fachowcy. Niższy Pacquiao miał ogromne problemy, by doskoczyć do Mayweathera. Amerykanin, dysponujący większym zasięgiem ramion, trzymał rywala na dystans, umiejętnie schodził z linii ciosu i co jakiś czas punktował, trafiając Filipińczyka w głowę. Pacquiao jak mógł skracał dystans. Próbował doskakiwać do rywala i zasypać go gradem ciosów. Kilka razy udało mu się nawet przycisnąć Mayweathera do lin, ale wtedy Amerykanin chował się za gardą i tylko z uśmiechem potrząsał głową, jakby mówił do rywala: "Nie robi to na mnie żadnego wrażenia".

Mayweather potwierdził w ringu swoją klasę mistrza defensywy. Pacquiao, który zawsze słynął natomiast z ataków, tym razem nie miał żadnego sposobu, by złamać swojego rywala. Im dłużej trwała walka, tym bardziej Filipińczyk zdawał sobie sprawę, że wygrać może tylko przez nokaut.

W 11. rundzie wydawało się, że jest o krok. Zamknął rywala w narożniku, ale Mayweather znów nie dał się trafić, a gdy zrobiło się naprawdę gorąco, uciekł rywalowi z pułapki. To on zachował więcej sił na końcówkę.

Floyd wciąż niepokonany

Po ostatnim gongu widać było, kto czuje się zwycięzcą. Mayweather z uśmiechem tańczył po całym ringu, a Pacquiao schował się w narożniku otoczony swoją świtą. Amerykanin zdobył się na ładny gest wobec swojego rywala, podchodząc do niego i gratulując dobrej walki.

Wszyscy sędziowie przyznali wyraźne zwycięstwo Mayweathera. Punktowali: 118:110, 116:112, 116:112. To 48. zwycięstwo w zawodowej karierze Amerykanina, który nie poniósł jeszcze w ringu porażki. Pacquiao przegrał po raz szósty; wcześniej odnotował na swoim koncie 57 wygranych i 2 remisy.

Finansowy rekord

Walka przyniosła rekordowe przychody. Szacuje się je na co najmniej 400 mln dolarów. Minimalna gaża dla Pacquiao wyniosła 80 mln dolarów, a dla Mayweather - 120 mln dolarów. Obaj dostaną także procent od wpływów ze sprzedaży transmisji w systemie pay-per-view.

Gala w Las Vegas przyciągnęła na trybuny mnóstwo celebrytów. Byli słynni sportowcy (Michael Jordan, Andre Agassi, Steffi Graf, Tom Brady, Charles Barkley), aktorzy (Denzel Washington, Drew Barrymore, Robert De Niro, Bradley Cooper).

Tłum celebrytów na walce stulecia. Justin Bieber wyszedł z Mayweatherem na ring

Więcej o: