Boks. "Guardian": Fonfara postawił karierę Chaveza Jr pod znakiem zapytania

- Przyszłość Julio Chaveza Jr stoi pod znakiem zapytania po haniebnej porażce z Andrzejem Fonfarą - pisze Mike Coppinger na łamach "The Guardian". Chavez został "pobity, przeżuty i wypluty przez Fonfarę".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jego zdaniem Chavez Jr nigdy nie był w stanie dorównać swojemu ojcu, pytając, kto byłby w stanie tego dokonać? Senior jest jednym z najlepszych pięściarzy w historii i jest olbrzymią gwiazdą w Meksyku.

- Fonfara pokazał Chavezowi, że ten nie należy do elity. Chavez powiedział trenerowi podczas przerwy, że "ma dość", wskazując na kontuzjowaną nogę. Ale jego ego i głowa musiały boleć o wiele bardziej od lania, jakie dostał - pisze "Guardian".

Chavez przed walką żartował, że może zostać mistrzem świata w wadze ciężkiej. Ale po starciu z Fonfarą stwierdził już na poważnie, że "być może powinien przejść do niższej kategorii wagowej" i że nie wie, co go czeka w przyszłości.

Coppinger pisze, że o ile odporność Chaveza na ciosy zwiększyła się wraz z przejściem do wyższej kategorii wagowej (jego największy triumf nastąpił, gdy miał 72 kg), o tyle jego ciosy nie były zbyt mocne. - Gdy uderzył mnie po raz pierwszy, wiedziałem, że wygram tę walkę - powiedział Fonfara. - Nie uderzał tak mocno, jak wszyscy mówili. Byłem nieco zaskoczony, że nie wyszedł na 10. rundę, ale przegrywał i był obijany przeze mnie, więc wiedział, jak to się skończy.

Słabość Chaveza pokazują statystyki. Wygrał tylko dwie z dziewięciu rund. Wyprowadził tylko 328 ciosów przy 821 Fonfary. Co więc czeka Chaveza? Zdaniem Coppingera powinien przejść do niższej kategorii wagowej, gdyż z pewnością nie będzie kolejną gwiazdą światowego boksu pokroju Floyda Mayweathera czy Manny'ego Pacquiao.

Zobacz wideo

Sekret dżina i Hamilton odjeżdżający rywalom [ZDJĘCIA Z F1]

Materiały partnerów Bushido Refleksowa - Refeksówka Bokserska Dws Sport Worek Bokserski 120/30 Cm Everlast Bokserskie Ergo Pu - Czarny

Więcej o: