Andrzej Fonfara przyciągnął prawie 300 tys. widzów

Ponad 30 proc. udziału w rynku telewizyjnym miała walka Andrzeja Fonfary z Julio Cesarem Chavezem juniorem podczas gali w StubHub Center w Kalifornii. Oglądał ją więc prawie co trzeci Polak, który miał wtedy włączony odbiornik telewizyjny. Transmisja była dostępna w nocy z soboty na niedzielę (18/19 kwietnia) w TVP1 i TVP Sport.

Polak pewnie pokonał Meksykanina, który nie wyszedł na ring do 10. rundy (pojedynek był zakontraktowany na 12 starć). Fonfara wywalczył pas WBC International wagi półciężkiej. Jego walkę śledziło 231 tys. (średnia) widzów TVP1 (w szczytowym momencie nawet 262 tys.), a udziały wyniosły 29,13 proc. W TVP Sport pojedynek obejrzało prawie 14 tys. (peak 42 tys.), przy udziałach 1,7 proc.

Oprócz walki wieczoru TVP pokazała także dwa wcześniejsze pojedynki: Oscar Escandon - Moises Flores (waga superkogucia), Walter Castillo - Amir Imam (waga półśrednia). Oglądalność całej gali wyniosła 190 tys. (udziały 22,89 proc.) w TVP1 i prawie 10 tys. (1,06 proc.) w TVP Sport.

Dodatkowo materiały wideo z walki Fonfara - Chavez miały na stronie internetowej sport.tvp.pl do poniedziałku rana ponad 400 tys. odtworzeń! Decydujący cios i całą walkę cały czas można obejrzeć na TVP.pl

Tylko w Telewizji Polskiej będzie można także zobaczyć pojedynek Floyda Mayweathera juniora z Mannym Pacquiao o tytuł mistrza świata federacji WBC, WBA i WBO w kategorii półśredniej. Galę z Las Vegas, podczas której zostanie rozegrana ta walka stulecia, pokażą TVP1 i w TVP Sport nocy z 2 na 3 maja. Transmisja w Jedynce od godz. 3.00, a w TVP Sport od godz. 2.45.

Najlepsze gole weekendu, których nie widzieliście

Materiały partnerów Bushido Refleksowa - Refeksówka Bokserska Dws Sport Worek Bokserski 120/30 Cm Everlast Bokserskie Ergo Pu - Czarny

Więcej o: