Boks. Fonfara może zapłacić majątek za każdy funt nadwagi

Andrzej Fonfara tym razem musi wyjątkowo zadbać o swoją dietę. Jego pojedynek z Julio Cesarem Chavezem Jr ustalono na umowny limit 172 funtów (78 kilogramów), a każdy funt nadwagi - czyli 0,45 kg, będzie kosztował zawodników aż 100 tysięcy dolarów kary.

Pojedynek Fonfary (26-3, 15 KO) z Chavezem (48-1-1, 32 KO) odbędzie się 18 kwietnia na ringu w StubHub Center w Carson, a za oceanem pokaże go potężna stacja Showtime.

- Jestem pięściarzem dywizji półciężkiej, ale to jest Chavez, więc zgodziłem się na umowny limit. Zresztą nie będę miał problemów z uzyskaniem tej granicy. W poprzednich walkach zdarzało się mi ważyć 173 funty. To tylko bardziej restrykcyjna dieta i więcej pracy, nic wielkiego - obiecuje Fonfara.

- Trenuję teraz ciężej niż w przeszłości, szczególnie nad przygotowaniem fizycznym. W dniu ważenia będę miał 172 funty - zapewnia Chavez. - Na pewno wywiążę się z umowy, bo każdy funt kosztowałby mnie sto tysięcy grzywny. Być może jemu się nie uda, wówczas ja zarobię dodatkowe pieniądze - dodaje.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

źródło: Okazje.info

Więcej o: