Boks. Mariusz Wach wygrał z Oloukunem na punkty

Mariusz Wach (30-1, 16 KO) pokonał Nigeryjczyka Gbengę Olokuna (19-11, 12 KO) w walce wieczoru na gali bokserskiej w Lubinie. Polak, który przegrał do tej pory tylko z Władimirem Kliczką, pokonał rywala na punkty.

Tak relacjonowaliśmy walkę na żywo

Nikt się nie spodziewał, że niższy i lżejszy od Wacha Oloukun sprawi takie problemy gigantowi z Polski. Wach przez całą walkę musiał uważać na ciosy leworęcznego rywala. Walczył spokojnie, punktował Nigeryjczyka, nie zdołał go jednak znokautować. Tylko raz, w drugiej rundzie posłał Oloukuna na deski. Nigeryjczyk szybko się jednak pozbierał i kontynuował starcie.

Największe emocje przyniosła ostatnia, dziesiąta runda. Oloukun zaryzykował i z furią rzucił się na Polaka. Ten przyjął kilka mocnych ciosów, znalazł się w dużych opałach, ale nawet się nie zachwiał. Ostatecznie Polak wygrał jednogłośnie na punkty (98-94, 97-93, 97-93).

Wach w październiku wrócił do boksu po ośmiomiesięcznej dyskwalifikacji za stosowanie niedozwolonej substancji. Walka z Oloukunem miała dać mu nadzieję na powrót do bokserskiej czołówki. Wach marzy o kolejnej szansie na walkę o mistrzostwo świata. W listopadzie 2012 roku przegrał walkę o mistrzowskie pasy z Kliczką na punkty.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.