Boks. Trenował Tysona, teraz zajmie się Szpilką?

Ronnie Shields, były trener m.in. Mike'a Tysona i Evandera Holyfielda, może rozpocząć współpracę z Arturem Szpilką

Popularny "Szpila" w 2015 roku zamierza na pewien czas przenieść się do Stanów Zjednoczonych i tam kontynuować swoją karierę. Według RingPolska.pl jego trenerem mógłby zostać wspomniany Shields, który pracuje na co dzień w Plex Boxing Gym w Stafford w stanie Teksas.

Najświeższe newsy ze świata boksu na ringpolska.pl!

- Wybór Shieldsa był konsultowany z Fiodorem Łapinem, z którym wiele sobie wyjaśniliśmy. Mam nadzieję, że zawsze do walk w Polsce będę przygotowywał się z trenerem Łapinem. Chciałbym też, żeby raz na jakiś czas przyjeżdżał do Teksasu i zabierał ze sobą jakiś zawodników z Polski, aby mieli okazję tam potrenować i posparować - mówi Szpilka, który w listopadzie zanotował największy sukces w karierze, pokonując na punkty Tomasza Adamka.

56-letni Shields ma za sobą pełną sukcesów karierę amatorską i nieco mniej udaną karierę zawodową (jego bilans to 26 zwycięstw, 6 porażek i 1 remis). Dwukrotnie walczył o mistrzostwo świata w wadze lekkopółśredniej, jednak bez powodzenia. Jako trener pracował z takimi sławami jak Mike Tyson, Evander Holyfield czy Arturo Gatti. Przez krótki czas współpracował także z Tomaszem Adamkiem. Obecnie w jego gymie w Stafford trenuje m.in. mistrz świata federacji WBA w wadze junior średniej Erislandy Lara.

Przeczytaj najbardziej męską autobiografię w historii sportu - "Mike Tyson. Moja prawda" >>

Więcej o: