Boks. Mayweather zgadza się na walkę z Pacquiao!

Wygląda na to, że wyczekiwana od wielu lat walka pomiędzy najlepszym pięściarzem świata bez podziału na kategorie wagowe Floydem Mayweatherem Jr (47-0, 26 KO) i Mannym Pacquiao (57-5-2, 38 KO) w końcu może znaleźć swój finał na bokserskim ringu. Amerykanin w piątek oficjalnie potwierdził, że chce pojedynku z Filipińczykiem. Walka miałaby się odbyć 2 maja w Las Vegas.

Wygląda na to, że wyczekiwana od wielu lat walka pomiędzy najlepszym pięściarzem świata bez podziału na kategorie wagowe Floydem Mayweatherem Jr (47-0, 26 KO) i Mannym Pacquiao (57-5-2, 38 KO) w końcu może znaleźć swój finał na bokserskim ringu. Amerykanin w piątek oficjalnie potwierdził, że chce pojedynku z Filipińczykiem. Walka miałaby się odbyć 2 maja w Las Vegas.

Najświeższe newsy ze świata boksu na Ringpolska.pl!

- Jesteśmy gotowi, zorganizujemy tę walkę. Floyd Mayweather kontra Manny Pacquiao. Zróbmy to - powiedział uznawany za najlepiej zarabiającego sportowca świata Mayweather.

- Próbowaliśmy doprowadzić do tej walki w przeszłości, ale Pacquiao nie chciał się zgodzić na testy antydopingowe, a potem odrzucił ofertę w wysokości 40 milionów dolarów. Teraz on jest w trudnej sytuacji po porażkach z Marquezem i Bradleyem. Sprzedaż PPV jego walk jest coraz słabsza, on jest zdesperowany. Ja chcę z nim walczyć od dawna, ale ciągle czekam na jego ekipę - zadeklarował Mayweather.

- Wiem, że Pacquiao nie jest na moim poziomie. Próbowaliśmy doprowadzić do tej walki od wielu lat, ale Pacquiao i jego promotor Bob Arum blokowali ten pojedynek. Teraz czas, żebyśmy w końcu to zrobili - przekonuje mistrz świata pięciu kategorii wagowych.

Mayweather od ponad dwóch lat współpracuje na wyłączność z amerykańską telewizją Showtime, z kolei Pacquiao od lat związany jest z konkurencyjną stacją HBO. Niewykluczone, że transmisja w systemie Pay-Per-View z pojedynku Mayweather - Pacquiao byłaby dystrybuowana przez obie stacje jednocześnie. Taka sytuacja miała już miejsce przy okazji walki Mike'a Tysona z Lennoxem Lewisem.

Więcej o: