Boks. Lebiediew znokautował Kołodzieja

Niestety, sprawdziły się przewidywania ekspertów i Denis Lebiediew (26-2, 20 KO) szybko rozprawił się z naszym Pawłem Kołodziejem (33-1, 18 KO), skutecznie broniąc tym samym tytuł mistrza świata federacji WBA kategorii juniorciężkiej.

Zgodnie z założeniami taktycznymi pięściarz z Krynicy dobrze zaczął pojedynek, dystansując championa lewym prostym i dzięki szerokiemu ustawieniu nóg trzymając go z daleka od siebie. Reprezentant gospodarzy szukał korpusu dużo wyższego pretendenta, ale Kołodziej zakończył pierwszą rundę ładnym prawym na górę. Niestety, w drugiej było już po wszystkim.

Lebiediew po lewym na dół zaskoczył Kołodzieja prawym sierpowym w okolice ucha. Ostrzej poszedł do ofensywy i choć kilka razy chybił, to w końcu przycelował potężnym lewym sierpowym - wprost na szczękę Pawła, kończąc tę potyczkę. Co prawda Polak powstał, ale sędzia popatrzył mu głęboko w oczy i ogłosił wygraną Denisa przez TKO.

Około 21 o tytuł mistrza świata powalczy Krzysztof "Diablo" Włodarczyk, który mierzy się z Rosjaninem Grigorijem Drozdem. Stawką potyczki w Moskwie będzie pas bokserskiego mistrza świata WBC w kat. juniorciężkiej. Relacja na żywo w Sport.pl

Wszystko o boksie na Bokser.org

Więcej o: