Boks. Mariusz Wach i Kamil Łaszczyk poznali rywali

Jak wiadomo, po blisko dwuletniej przerwie Mariusz Wach (27-1, 15 KO) w końcu powróci między liny 17 października podczas gali Windoor Boxing Night w Dzierżoniowie, organizowaną przez grupy Global Boxing oraz Tymex Boxing Promotion. Dziś polski olbrzym, pretendent do mistrzostwa świata wagi ciężkiej, poznał nazwisko swojego rywala.

"Wiking" w ostatnim występie - właśnie dwa lata temu, przegrał jednogłośnie na punkty z absolutnym dominatorem wszechwag, Ukraińcem Władimirem Kliczką. Od tego czasu nie boksował, choć cały czas pozostawał w treningu. Jego formę w Dzierżoniowie sprawdzi Samir Kurtagić (12-6, 8 KO). Pojedynek zakontraktowano na osiem rund.

Pierwotnie rywalem Mariusza miał być kto inny, mianowicie mocno bijący Ondrej Pala (33-5, 23 KO), jednak organizatorzy gali nie byli w stanie spełnić późniejszych, wysokich wymagań finansowych jego menedżera. Gdy okazało się, że strony nie dojdą do porozumienia, sięgnięto w zastępstwie po ponaddwumetrowego Kurtagicia.

Serb powinien być znacznie trudniejszym rywalem niż można przypuszczać po jego rekordzie. Przegrywał tylko z mocnymi przeciwnikami, a niektórym sprawił wiele problemów, jak na przykład Francesco Pianecie. Wielu obserwatorów tamtej walki do dziś twierdzi, że to właśnie Semir powinien wówczas zwyciężyć. Z kolei w konfrontacji z Aleksandrem Dimitrenką zdołał byłego mistrza Europy posłać na deski. Urwał też rundy Denisowi Bojcowowi, więc na pewno tanio skóry Wachowi nie sprzeda.

W głównym punkcie wieczoru wystąpi jednak nie Mariusz, a jego kolega z sali treningowej - Kamil Łaszczyk (17-0, 7 KO). Piąty zawodnik światowego rankingu federacji WBO wagi piórkowej - również na dystansie ośmiu starć, skrzyżuje rękawice z Sergio Romero (7-3-3).

Występujący w kategorii junior ciężkiej Nikodem Jeżewski (7-0-1, 5 KO), tuż po sparingach z "Diablo" Włodarczykiem, na dystansie sześciu rund powalczy z doświadczonym Toni Visiciem (14-14-1, 4 KO). Zeszłoroczny wicemistrz Polski, dziś obiecujący prospekt dywizji półciężkiej Michał Gerlecki (7-0,4 KO) będzie rywalizował przez sześć odsłon z Ivanem Stupalo (7-5, 1 KO). Natomiast nowy nabytek w grupie Mariusza Grabowskiego - Damian Wrzesiński (5-0, 3 KO), sprawdzi się na sześciu rundach z Antonio Horvaticiem (4-7, 3 KO).

Wcześniej kibicom pokażą się również debiutujący w gronie zawodowców Piotr Wojnowski oraz Ewa Brodnicka (4-0, 1 KO), lecz oni póki co jeszcze nie poznali nazwisk przeciwników. Wieczór uzupełnią również występy młodych pięściarzy boksu olimpijskiego.

Więcej o:
Copyright © Agora SA