Boks. Paweł Kołodziej powalczy o pas mistrza świata WBA

We wtorek Piotr Werner, współwłaściciel grupy Sferis KnockOut Promotions, poleci do Moskwy, aby sfinalizować rozmowy w sprawie organizacji walki pomiędzy mistrzem świata WBA wagi junior ciężkiej Denisem Lebiediewem i notowanym od dawna w czołówkach prestiżowych rankingów Pawłem Kołodziejem.

- We wtorek powinna nastąpić finalizacja rozmów, chcielibyśmy, aby walka Kołodzieja (33-0, 18 KO) z Lebiediewem (25-1, 19 KO) odbyła się w październiku, jednak być może nie będziemy mieli wyjścia i pojedynek odbędzie się 27 września, na tej samej gali co walka Krzysztofa Włodarczyka z Grigorijem Drozdem - poinformował Werner w rozmowie z serwisem Ringpolska.pl.

Rozmowy w sprawie potencjalnej walki Kołodzieja z Lebiediewem prowadzone były od kilkunastu tygodni. W sobotę Rosjanin oficjalnie podpisał kontrakt promotorski z miliarderem Andreiem Rabińskim, prowadzącym także karierę m.in. Aleksandra Powietkina. Kołodziej ostatni raz boksował w listopadzie. Lebiediew nie walczył z kolei od maja ubiegłego roku.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?

Więcej o: