Boks. Szpilka i Adamek w ringu? To już pewne! Jest data

To już pewne - 8 listopada dojdzie do walki Tomasza Adamka (49-3, 29 KO) z Arturem Szpilką (16-1, 12 KO). Pojedynek będzie główną atrakcją trzeciej edycji gali Polsat Boxing Night, organizowanej w Krakowie i transmitowanej przez Polsat w systemie PPV.

Zarówno Adamek, jak i Szpilka przegrali swoje ostatnie pojedynki, obaj ulegli jednak zawodnikom ścisłej światowej czołówki wagi ciężkiej: Adamek - Wiaczesławowi Głazkowowi, Szpilka - Bryantowi Jenningsowi.

Tomasz Adamek, który w swojej karierze zdobywał mistrzowskie pasy wag półciężkiej i junior ciężkiej i walczył o tytuł WBC królewskiej dywizji, nie wyobraża sobie przegranej ze "Szpilą". - To będzie dla niego surowa nauczka. Obnażę go. Gdyby dla Szpilki liczyły się względy sportowe, toby z mną nie walczył, bo wiadomo, jak to się dla niego skończy. To jego skok na kasę - mówi pewny siebie "Góral".

 

25-letni Szpilka nie robi sobie jednak nic z uwag starszego o 12 lat eksczempiona globu. - Tomek już nie ma tego zacięcia sportowego co kiedyś, na pewno jest cały czas niebezpieczny, ale widać było w walce z Głazkowem, że to już nie był ten Tomek, który wierzył do końca w swoją wygraną - twierdzi Artur Szpilka.

 

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?

 
Więcej o: