Boks. Chisora kontuzjowany, rewanż z Furym odwołany!

Sensacyjna i przykra dla kibiców wiadomość - Dereck Chisora (20-4, 13 KO) z powodu kontuzji wycofał się z sobotniego rewanżu z Tysonem Fury (22-0, 16 KO)! Powód poważny - złamana ręka.

Pojedynek ma się odbyć, tylko w innym, podanym wkrótce nowym terminie. Przypomnijmy, iż stawką tej potyczki było mistrzostwo Europy oraz eliminator do pojedynku o mistrzostwo świata wagi ciężkiej.

- Nie mogę opisać, jak bardzo jestem zawiedziony tą sytuacją. Ale po konsultacji ze specjalistą dowiedziałem się, że muszę się wycofać z walki. Przepraszam kibiców, którzy nie obejrzą tej ekscytującej potyczki. Kiedy jednak tylko się wyleczę i będę mógł znów uderzać, od razu rozpoczniemy starania o nową datę - zadeklarował Chisora.

Byłem w wybornej formie, prawdopodobnie najlepszej w całej mojej karierze i nie mogłem się już doczekać tego rewanżu. Szkoda mi również samego rywala, ponieważ on także ciężko pracował. Mam tylko nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli wyjść naprzeciw siebie - powiedział "Del Boy".

Co ciekawe Fury kilka miesięcy wcześniej znalazł się w podobnej sytuacji. Wtedy - również na końcu przygotowań, z pojedynku z nim wycofał się David Haye (26-2, 24 KO). Tyson i Dereck po raz pierwszy stanęli naprzeciw siebie cztery lata temu. Na punkty wygrał wtedy Fury, jednak Chisora wniósł do ringu sporą nadwagę. Teraz miało być inaczej...

Wszystko o boksie - na Bokser.org ?

Więcej o: