"Dragon" na deskach, Maciec lepszy od Amerykanina [ZDJĘCIA]

W lubelskiej hali Globus odbyła się gala Wojak Boxing Night. Walką wieczoru był pojedynek wagi superciężkiej o tytuł Mistrza Rzeczpospolitej Polskiej, w której Albert Sosnowski zmierzył się z Marcinem Rekowskim. W drugiej najciekawszej walce lublinianin Łukasz Maciec skrzyżował rękawice z Lanardo Tynerem, a stawką był tytuł Międzynarodowego Mistrza Rzeczpospolitej Polskiej.

Warto przypomnieć, że w przypadku obu tych walk nastąpiła zmiana zawodników. Pierwotnie z Sosnowskim miał boksować Andrzej Wawrzyk, ale z powodu wypadku samochodowego nie mógł stanąć w ringu. Z kolei rywalem Maćca miał być Rafał Jackiewicz, lecz z powodu kontuzji łuku brwiowego zastąpił go Amerykanin z Detroit Lanardo Tyner.

Gala cieszyła się sporym zainteresowaniem. Na trybunach zasiedli m.in. Jacek Krzynówek, Jacek Bąk, Krzysztof "Diablo" Włodarczyk. Kibice lubelscy w szczególności ostrzyli sobie zęby na pojedynek Łukasza Maćca z Lanardo Tynerem. - To chyba najcięższy rywal, z jakim do tej pory przyszło się potykać Łukaszowi - mówił przed pojedynkiem Władysław Maciejewski, trener Maćca. - Ostatnio sparował z samym Mayweatherem. Żeby wypłynąć na szerokie wody, trzeba się jednak sprawdzać z mocnymi rywalami. Wtedy przyjdą sukcesy, a co za tym idzie, pieniądze. Mam nadzieję, że Łukasz sobie poradzi - dodał.

Okazało się, że szkoleniowiec miał rację. Co prawda na początku walki przeważał Tyner, ale z czasem do głosu stopniowo dochodził zawodnik lubelskiego klubu Paco. W 6. rundzie Amerykanin zupełnie się odsłonił, przyjął kilka mocnych ciosów, ale okazało się, że nie zrobiły one na nim większego znaczenia. Końcowe rundy toczyły się już pod dyktando Polaka, który wygrał dwa do remisu. Sędziowie punktowali: 95:95, 97:94, 98:92. - To była najtrudniejsza walka w mojej karierze - powiedział po końcowym gongu zwycięzca. - Walczyłem z dobrym rywalem, który miał bardzo mocny cios, ale mnie nie trafił. Myślę, że walka mogła podobać się kibicom - dodał Maciec. Z kolei Tyner bardzo komplementował lubelską publiczność i przyznał, że w prawdzie początek miał dobry, ale z każdą kolejną rundą Maciec zaczynał dominować w ringu.

PIERWSZA W POLSCE KLASA Z FUTBOLEM AMERYKAŃSKIM

W walce wieczoru zmierzyli się Albert "Dragon" Sosnowski i Marcin Rekowski. Pierwszy z nich wszedł bardzo źle w pojedynek. Walczył niezdecydowanie, co skrzętnie wykorzystywał Rekowski. Potem jednak Sosnowski zaczął łapać rytm i kilka razy trafił Rekowskiego. Ten jednak nie zamierzał rezygnować i w 7. rundzie mocnym ciosem posłał przeciwnika na deski. "Dragon" wstał, ale chwilę potem Rekowski po raz drugi rzucił go na kolana i sędzia przerwał walkę. Po chwili ogłoszono wynik - wygraną przez TKO Rekowskiego. - Była to trudna walka ze względu na to, że bardzo szanuję Alberta - powiedział Rekowski. - Udało mi się go trafić w 7. rundzie, choć w poprzedniej sam otrzymałem mocny cios - dodał. - Gratuluję Marcinowi wygranej, który był dzisiaj lepszy i do ringu wyszedł z większą motywacją - wyznał Sosnowski. - Ja nie wszedłem w walkę tak jak chciałem, a Marcin konsekwentnie realizował swój plan i został mistrzem Polski - zakończył "Dragon". Obaj bokserzy życzyli jednocześnie szybkiego powrotu do zdrowia Andrzejowi Wawrzykowi.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Wyniki pozostałych walk:

- amatorzy, kat. 64 kg. Daniel Adamiec (Rushh Kielce) pokonał Damiana Hausa (06 Kleofas Katowice) 3:0.

- zawodowcy:

- kobiety: waga półśrednia Ewa Piątkowska jednogłośnie wygrała z Klaudią Szymczak

- waga średnia: Grzegorz Kopytek jednogłośnie pokonał Grzegorza Sikorskiego

- waga lekka: Michał Chudecki jednogłośnie pokonał Maurycego Gojko

- waga półśrednia: Przemysław Runowski jednogłośnie pokonał Krzysztofa Szota

- waga lekkociężka: Michał Cieślak pokonał Andrzeja Witkowskiego przez TKO w 2. rundzie.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.