Boks. Masternak powalczy o mistrzostwo świata

21 czerwca w Monte Carlo Mateusz Masternak zmierzy się z Ilungą Makabu o tytuł mistrza świata federacji WBA kategorii junior ciężkiej w wersji tymczasowej.

Stawką potyczki Masternaka z Makabu będzie tytuł mistrza świata federacji WBA kategorii junior ciężkiej w wersji tymczasowej. Ich walka jest też głównym punktem programu gali w Monte Carlo. Popularny "Master" już biega i robi "walkę z cieniem", a po długim weekendzie majowym rozpocznie konkretne przygotowania pod kątem swojego przeciwnika.

Wrocławianin po niespodziewanej porażce i utracie tytułu mistrza Europy odbudował się dwoma zwycięstwami. Najpierw w pierwszy weekend lutego znokautował w czwartej rundzie Sandro Siproszwilego, a kilkanaście dni temu przez osiem rund obijał Stjepana Vugdeliję i wygrywał wysoko na punkty.

Makabu źle rozpoczął karierę. Już w pierwszym występie (wtedy jeszcze w wadze półciężkiej) przegrał szybko przez nokaut w pierwszej rundzie z innym debiutantem, Khayenim Hlungwane. Potem było już znacznie lepiej. Po dwóch ekspresowych zwycięstwach postanowił startować już w limicie dywizji junior ciężkiej, gdzie limit wynosi 90,7 kilograma. Zasłynął w lipcu ubiegłego roku, gdy podczas gali w Monte Carlo nieoczekiwanie wypunktował po świetnym pojedynku uważanego przez niektórych za przyszłą gwiazdę Dmitro Kuczera (21-0). Kilka tygodni później efektownie znokautował groźnego Amerykanina Erica Fieldsa w piątej rundzie. Ostatni raz zaboksował na początku lutego. Wówczas już w drugiej odsłonie zastopował Rubena Angela Mino. Należy jednak dodać, że Argentyńczyk pomimo wspaniałego rekordu (20-0, 20 KO) nie był rywalem z najwyższej półki.

Czytaj więcej na bokser.org

Więcej o: