Boks. Wawrzyk zawalczy z Sosnowskim

Andrzej Wawrzyk zawalczy z Albertem Sosnowskim na gali bokserskiej 31 maja w Lublinie. Taką informację w środę na swoim Twitterze podał dziennikarz sportowy, Mateusz Borek.

Informacja o walce pomiędzy oboma panami jest sporą niespodzianką. Wcześniej Sosnowski był wymieniany w gronie potencjalnych przeciwników Krzysztofa Włodarczyka. Diablo jest od dłuższego czasu przymierzany do występów w wadze ciężkiej i Dragon miał być dla niego przetarciem przed walką z silniejszymi rywalami.

Wawrzyk swoją ostatnią walkę stoczył 15 marca tego roku na gali "Wojak Boxing Night" w Arłamowie. Pokonał tam przez techniczny nokaut w piątej rundzie byłego pretendenta do tytułu mistrza świata, 45-letniego Fransa Bothę. W maju ubiegłego roku polski bokser przegrał przez TKO z Aleksandrem Powietkinem walkę o tytuł Mistrza Świata organizacji WBA, w wadze ciężkiej.

Albert Sosnowski ostatnio na ringu wystąpił w lutym ubiegłego roku, kiedy to przegrał z Martinem Roganem w ćwierćfinale turnieju Prizefighter. W maju 2010 roku Dragon stoczył pojedynek o tytuł Mistrza Świata WBC z Witalijem Kliczko. Polak przegrał w 10. rundzie przez techniczny nokaut.

Więcej o: