Boks. Mustafa K. dożywotnio zdyskwalifikowany

AIBA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Boksu) dożywotnio zdyskwalifikowało wiceprezesa polskiego związku Mustafę K., który w tym tygodniu ranił nożem międzynarodowego sędziego Zbigniewa Zagrodnika.

Prezydent AIBA dr Ching-Kuo Wu skorzystał ze swoich praw i zdyskwalifikował dożywotnio pana K.

Dyskwalifikacja dotyczy wszelkiej działalności, zarówno na szczeblu międzynarodowym, jak i krajowym. Inni członkowie związkowi dostali prikaz, by nie kontaktować się w żaden sposób z panem K. i nie utrzymywać z nim kontaktów służbowych. Dr Wu domaga się ponadto, by Mustafa K. został usunięty ze wszystkich swoich obecnych stanowisk w Polskim Związku Bokserskim, nawet na najniższym szczeblu. Dyskwalifikacja jest jeszcze tymczasowa, ponieważ zatwierdzić ją musi Komisja Dyscyplinarna AIBA, jednak to jest już tylko formalność.

- Tego typu incydenty nigdy nie powinny mieć miejsca w naszej dyscyplinie. Zresztą nie powinny mieć miejsca w żadnym sporcie. AIBA ma obowiązek chronić zawodników, trenerów i całą bokserską rodzinę przed nieodpowiednimi i skorumpowanymi ludźmi, bo takich nigdy nie będziemy tolerować - powiedział dr Ching-Kuo Wu.

Więcej o boksie na bokser.org