Boks. Wach zmierzy się ze Szpilką?

Mariusz Wach, który niedawno zrezygnował z walki z Bryantem Jenningsem, zaproponował pojedynek Arturowi Szpilce. Walka miałaby się odbyć w lutym podczas gali w trójmiejskiej Ergo Arenie. Sam Szpilka na Twitterze wstępnie przystał na taką propozycję.

Ostatnio dość głośno było o starciu Wacha z Jenningsem, jednak do tej walki ostatecznie nie dojdzie. W tym samym czasie Artur Szpilka rzucił wyzwanie Amerykaninowi, by ten bił się z nim zamiast z Wachem. Między zawodnikami doszło do wymiany zdań na portalach internetowych i póki co sprawa ucichła.

We wtorek Wach zaproponował, że może stanąć do walki ze Szpilką w lutym na wielkiej gali Polsat Boxing Night, ponieważ ta data jest optymalną, aby obydwaj mogli się solidnie przygotować.

Szpilka bardzo szybko odniósł się do propozycji Wacha. Młody polski prospekt jest otwarty na starcie z byłym pretendentem do tytułów mistrzowskich, ale zaznacza, że w tej chwili najważniejsza jest dla niego szansa pokazania się na HBO w pojedynku z Jenningsem.

"Jestem jak najbardziej na tak, ale teraz najważniejsza jest dla mnie walka z Jenningsem i jak HBO się zgodzi, to biorę" - pisze 24-letni "Szpila" na Twitterze. "Wach na otwarcie hali w Krakowie, tak jak było w planach. Pozdrawiam...".

Nowy obiekt w Krakowie ma zostać otwarty w kwietniu, jednak według informacji Kraków.Sport.pl organizatorzy nie planują żadnej walki bokserskiej na inaugurację hali.

Wszystko o boksie - znajdziesz na Bokser.org ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA