Boks. Sosnowski chce walczyć z Włodarczykiem

Nie jest żadną tajemnicą, że stacja Polsat spróbuje w lutym doprowadzić do kolejnej odsłony gali z cyklu Polsat Boxing Night. Mówi się sporo o potencjalnej walce Szpilka vs Zimnoch, ale także debiucie w królewskiej kategorii mistrza świata wagi junior ciężkiej, Krzysztofa Włodarczyka (48-2-1, 34 KO). Rywalem "Diablo" miałby zostać Albert Sosnowski (47-6-2, 28 KO), który teraz otwarcie przyznał, że chciałby takiej konfrontacji.

- Wiadomo, że gala musi mieć atrakcyjne zestawienia, żeby ludzie chcieli za nią zapłacić, będzie przecież transmitowana w systemie pay-per-view. Krzysiek chce podobnie jak kiedyś Tomasz Adamek, przejść kategorię wyżej i spróbować swoich sił w wadze ciężkiej. Wiadomo, że tam są większe pieniądze. Krzysiek już sporo osiągnął w wadze junior ciężkiej i czuje się na tyle mocny, żeby przejść do "królewskiej" kategorii. Ja z kolei chciałbym szybko wrócić do dobrego boksu, a taka walka mi to gwarantuje - zadeklarował były mistrz Europy na swojej stronie internetowej.

- On jest aktualnym mistrzem świata WBC w niższej kategorii, ja byłem mistrzem Europy w wadze ciężkiej, walczyłem też o mistrzostwo świata. Mam swoją historię, to na pewno byłby ciekawy pojedynek. Miejmy nadzieję, że uda się to dopiąć do końca i stoczymy taką walkę. Ja jestem na tak, Krzysiek jest na tak, nasi promotorzy są na tak, teraz wszystko zależy od telewizji Polsat, od tego jaką ofertę za tę walkę nam przedstawią - podsumował Sosnowski.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.