Boks. Szpilka znokautował Mike'a Mollo, Fonfara blisko walki z Hopkinsem

Artur Szpilka pokonał Mike'a Mollo przez nokaut w piątej rundzie w walce wagi ciężkiej w Chicago. Podobnie jak w pierwszym pojedynku Polak miał kłopoty, w trzeciej rundzie sam padł na deski. Na tej samej gali Andrzej Fonfara znokautował Gabriela Campillo w dziewiątej rundzie i jest blisko starcia z Bernardem Hopkinsem o pas federacji IBF w kategorii półciężkiej.

W lutym bieżącego roku Szpilka (16 walk na zawodowym ringu, wszystkie wygrane, 12 przed czasem) znokautował Mollo po raz pierwszy. Wtedy 33-letni Amerykanin (jego bilans to 20 zwycięstw, 13 z nich przez nokaut, pięć porażek i jeden remis) przegrał z dziewięć lat młodszym Polakiem w szóstej rundzie. Wcześniej, w pierwszym i czwartym starciu, Szpilka był w opałach, ratował się przed nokautem.

Rewanż na stadionie Chicago White Sox też był zacięty. "Fajna bójka", jak później określił pojedynek ceniony w USA ekspert ESPN Dan Rafael, rozgorzała już w pierwszej rundzie. Przeważał w niej Szpilka, w kolejnej lepszy był Mollo, który w trzecim starciu znów ustępował Szpilce, ale zaskakującą kontrą posłał go na deski. Polak szybko się otrząsnął i tym razem nie stracił już kontroli nad walką. Coraz lepiej operował prawym prostym, co jakiś czas próbował też ciosów lewą ręką. W piątej rundzie lewy sierpowy wstrząsnął Amerykaninem i walka skończyła się zwycięstwem naszego pięściarza.

Jeszcze większy sukces odniósł Andrzej Fonfara. W walce z Gabrielem Campillo Polak był gorszy, ale nie dawał za wygraną. Pod koniec ósmej rundy trafił rywala mocnym prawym, po którym Hiszpan wyraźnie się zachwiał. W dziewiątym starciu Fonfara ruszył do ofensywy i kolejnymi prawymi sprawił, że prowadzący na punkty były mistrz świata federacji WBA padł na kolana. Campillo stracił ochotę na kontynuowanie walki.

Zwycięstwo Polaka (bilans 24-2, 12 KO) da mu w najnowszym rankingu IBF pierwsze miejsce. A to znaczy, że Fonfara będzie kandydatem numer jeden do walki z legendarnym Bernardem Hopkinsem, do którego należy mistrzowski pas.

Więcej o: