Boks. Orlando Cruz: Będę pierwszym gejem, który zostanie mistrzem świata

- Do końca tego roku zdobędę pas WBO i przywiozę go do Portoryko. Będę pierwszym przyznającym się otwarcie gejem, który zostanie czempionem - powiedział Orlando Cruz, który jest pierwszym bokserem w historii, który przyznał się do orientacji homoseksualnej.

W październiku ubiegłego roku Cruz wystosował oświadczenie, w którym napisał, że jest gejem. Teraz wywalczył sobie miano pretendenta do tronu federacji WBO i wkrótce ma stanąć naprzeciw Orlando Salido.

Cruz przy każdej okazji przypomina o swoim homoseksualizmie. Zapowiada, że będzie pierwszym w historii zdeklarowanym gejem, który sięgnie po tytuł zawodowego mistrza świata. - Do końca tego roku zdobędę pas WBO i przywiozę go do Portoryko. Będę pierwszym przyznającym się otwarcie gejem, który zostanie czempionem. I to wspaniałe uczucie.

Cruz otrzymał możliwość walki o pas dzięki decyzji federacji bokserskiej, która pozbawiła pasa mistrzowskiego Miguela Garcię.

- Szczerze mówiąc, decyzja organizacji mile mnie zaskoczyła. Mam wiele szacunku dla Salido. Kilka razy miałem okazję z nim porozmawiać i nabrałem go jeszcze więcej, tylko że on dotąd nie spotkał na swojej drodze takiego zawodnika jak ja. Potrafię świetnie boksować z kontry - chwali sam siebie Cruz.

Więcej na bokser.org

Więcej o: