Boks. "Siostry" Kliczko i "Gaye" Haye na radarze amerykańskiej legendy

James Toney (74-7-3, 45 KO) nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Prawdę mówiąc, chyba nikt nie spodziewał się, że blisko 45-letni "Lights Out" umilknie sam z siebie. Przed walką z anonimowym rywalem pięściarz zapowiada "dorwanie sióstr" Kliczko oraz "Gaye'a" - Davida Haye'a.

Click. Boom. Amazing! Przekonajcie się, jakie to proste ?

Amerykański weteran twierdzi, że "powrócił dawny ogień", a przekonać mamy się o tym 28 kwietnia, kiedy w dalekiej Australii były mistrz świata trzech dywizji zmierzy się z nieznanym szerszej publiczności Lucasem Brownem (15-0, 14 KO).

- Nic o nim nie wiem i nie chcę wiedzieć - oświadczył Toney, który od trzech tygodni trenuje do zbliżającego się występu. - Skopię mu tyłek. Czuję się świetnie, powrócił dawny ogień. Zamierzam pokazać wszystkim, że nadal jestem najlepszy i już zawsze taki będę.

To jeszcze nie koniec. Legendarny pięściarz, który dawno temu zaliczany był do grona najlepszych bez podziału na kategorie, zapowiada wielki powrót na sam szczyt. Browne ma zmierzyć się z Toneyem, który wniesie na wagę nie więcej niż 220-225 funtów. Kiedy James już go rozbije, przyjdzie czas na braci Kliczko i powracającego do boksu Davida Haye'a (26-2, 24 KO).

- Większe walki dojdą do skutku, kiedy skończę z tym kolesiem. To się wydarzy prędzej czy później - przekonuje Toney. - Chcę dorwać siostry i Gaye'a, ale on nie przyjedzie po lanie do Stanów. Może też być Antonio Tarver, jeśli coś z niego zostało. Mogę też zbić wagę na walkę z Bernardem Hopkinsem lub rewanż z Lebiediewem. Wtedy pokonała mnie kontuzja nogi, a nie on. Skoro miałem tylko jedną nogę, powinien mnie znokautować, jeśli w ogóle coś potrafi.

- Jeśli chodzi o Hopkinsa, wyglądał świetnie w walce z Cloudem. Nie mogę mu tego odebrać - przyznaje "Lights Out", ale natychmiast się poprawia, a ostatnie zdanie nie wymaga tłumaczenia. - But I'm old-school, he's old fool!

Wszystko o boksie - znajdziesz na Bokser.org ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA