Boks. Wawrzyk otrzymał ofertę walki z Haye'em

Według informacji ?Super Expressu? Andrzej Wawrzyk znalazł się w gronie pięściarzy, którzy otrzymali ofertę walki z byłym mistrzem świata dwóch kategorii wagowych Davidem Haye'em. Do walki pięściarzy mogłoby dojść 29 czerwca w Manchesterze.

Wawrzyk w ubiegłym tygodniu wrócił na ring po dziewięciu miesiącach przerwy spowodowanej przewlekłymi kontuzjami. Haye w przeszłości miał już okazję rywalizować z jednym Polakiem - w kwietniu 2007 roku pokonał przed czasem Tomasza Bonina.

"Hayemaker" zapowiadał, że w tym roku stoczy dwa pojedynki z zawodnikami notowanymi wysoko w światowych rankingach. Wawrzyk posiada prawa pretendenta do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej w prestiżowych federacjach WBA i WBC. Wśród potencjalnych rywali Brytyjczyka są także Manuel Charr, Luis Ortiz i Denis Bojcow - czytamy w "SE" .

Przypomnijmy: Haye jest byłym mistrzem świata wagi ciężkiej federacji WBA. Tytuł ten zdobył, pokonując w 2009 roku Rosjanina Nikołaja Wałujewa. Niespełna dwa lata później stracił pas, przegrywając na punkty z Władimirem Kliczką. W ostatnim swoim pojedynku - w lipcu 2012 roku - Haye pokonał przez techniczny nokaut Derecka Chisorę.

Wszystko o boksie - na Ringpolska.pl ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA