Boks. Znamy nazwę substancji wykrytej w organizmie Wacha

Redakcja Bokser.org dotarła do pisma, w którym BDB (BUND DEUTSCHER BERUFSBOXER) podaje nazwę substancji, jaka znalazła się w organizmie Mariusza Wacha (27-1, 15 KO) - niedawnego pretendenta do tronu mistrza świata wszechwag.

W listopadzie ubiegłego roku Polak przegrał z Władimirem Kliczko (59-3, 50 KO) bardzo wysoko na punkty, ale dotrwał do samego końca, czym wzbudził szacunek wielu kibiców. Później okazało się, że w organizmie Wacha wykryto niedozwolone środki dopingujące.

W oficjalnym oświadczeniu BDB widnieje nazwa 16ß-hydroxystanozolol. Substancję tę wykryto w próbkach A i B. Obydwie próbki pobrano z moczu polskiego boksera. "Jest to równoznaczne z wykryciem zabronionego stanozololu" - czytamy w notce. Stanozolol to oficjalna nazwa dla środka, który powszechnie znany jest jako winstrol.

Wach został zdyskwalifikowany na 8 miesięcy. Kara trwa od 11 listopada do 11 lipca. "Wiking" będzie musiał także zapłacić 10 tysięcy euro kary - połowę na konto BDB, a połowę na konto Max-Schmeling Foundation. Ma na to 14 dni, licząc od dziś.

Wszystko o boksie - znajdziesz na Bokser.org ?

Więcej o: