Boks. George Foreman powraca do boksu jako promotor

Legendarny George Foreman powraca do boksu! Na szczęście nie jako zawodnik, bo ma już przecież na karku 64 lata, tylko jako promotor. "Wielki George" założył wraz z synem grupę Foreman Boys Promotions.

- Pracowałem przez lata z moimi synami w biznesie i cieszę się, że teraz mogę ich przedstawić światu bokserskiemu - powiedział dwukrotny i najstarszy zarazem w historii mistrz świata wagi ciężkiej. Co ciekawe, jego stajnia będzie ściśle współpracowała z Top Rank należącą do równie znanego Boba Aruma.

- To był zaszczyt promować George'a podczas jego walk po powrocie, które doprowadziły go później do mistrzostwa świata. Teraz zaszczytem będzie dla mnie współpraca z nim oraz jego synami, dzięki czemu będziemy mogli promować boks na wysokim poziomie - dodał od siebie zadowolony Arum, który niedawno pozbył się konkurencji na HBO w postaci grupy Golden Boy Promotions.

Pierwsza wspólna gala organizowana przez Foreman Boys Promotions/Top Rank odbędzie się już 27 kwietnia w Frank Erwin Center w Austin, gdzie wystąpi między innymi mistrz Ameryki Północnej wagi lekkiej - Raymundo Beltran (27-6, 17 KO), a także niepokonany w tym samym limicie Ivan Najera (9-0, 8 KO).

Więcej wiadomości o boksie w serwisie bokser.org

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.